02:20 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1137)

  Pabrėžiama, kad pirmoji lėšų dalis (6,8 mln. eurų) jau yra pervesta, o antroji gydymo įstaigas pasieks sausį kartu su kompensacija už gruodžio mėnesio darbo užmokesčio padidinimą

  VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. Kompensuodamos lapkričio mėnesio medicinos darbuotojų darbo užmokesčio padidinimo išlaidas, ligonių kasos jau pradėjo gydymo įstaigoms pervedinėti lėšas, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Pabrėžiama, kad pirmoji lėšų dalis (6,8 mln. eurų) jau yra pervesta, o antroji gydymo įstaigas pasieks sausį kartu su kompensacija už gruodžio mėnesio darbo užmokesčio padidinimą. 

  Pranešime teigiama, kad šios dienos duomenimis, lėšų poreikis kompensuoti lapkričio mėnesio medicinos darbuotojų darbo užmokesčio padidinimą už darbą su COVID-19 pandemija iš viso sudaro 13,7 mln. eurų.

  "Gydymo įstaigas darbuotojams, dirbantiems su ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergančiais pacientais, ir sveikatos priežiūros specialistams, vykdantiems prevenciją užkrečiamųjų ligų židiniuose, papildomai nuo 60 iki 100 procentų didesnėms mėnesio algoms išmokėti pasieks, vadovaujantis Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymu. Šiam tikslui 2020 metais naudojamos PSDF rezervo pagrindinės dalies lėšos", — teigiama pranešime.

  Pažymima, kad kompensuojant spalio mėnesio medicinos darbuotojų darbo užmokesčio padidinimo išlaidas, ligonių kasos gruodžio pradžioje gydymo įstaigoms pervedė 3,3 mln. eurų. Pagal galiojančią tvarką papildomos lėšos buvo skirtos tik tų savivaldybių medikams, kuriose jau spalį buvo įvestas karantinas.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1137)

  Dar šia tema

  Tauragėje COVID-19 sergantis vyras pasišalino iš izoliacijos vietos
  Paaiškėjo, kas privalės kaupti apsaugos nuo COVID-19 priemonių rezervą
  Tegai:
  kompensacija, koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos