13:29 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1091)

  Penktadienio rytą Statistikos departamentas paskelbė rekordinius respublikai duomenis apie mirtis nuo koronaviruso per parą, tačiau paaiškėjo, kad ši informacija — ne vienos dienos

  VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pamėgino paaiškinti situaciją dėl neteisingo mirčių nuo koronaviruso per parą atvejų paskelbimo, kurį anksčiau pristatė Statistikos departamentas.

  Penktadienio rytą Statistikos departamentas nurodė, kad per praėjusią parą nustatyta 130 mirčių nuo COVID-19, kas būtų Lietuvos antirekordas, tačiau vėliau buvo paaiškinta, kad 130 žmonių mirė daugiau nei per vieną parą, ir šis skaičius taip pat apima tas mirtis, kurios buvo užfiksuoti anksčiau, tačiau į jas nebuvo atsižvelgta oficialioje statistikoje.

  Kaip pažymėta NVSC spaudos tarnyboje, departamentas į statistiką įtraukia duomenis, kuriuos gauna iš gydymo įstaigų visoje respublikoje. NVSC kasdien informuoja visuomenę apie COVID-19 mirtis, remdamasis tą dieną iš medicinos įstaigų gautais duomenimis, neatsižvelgiant į tai, kada įvyko mirtis.

  Todėl, remiantis atnaujintais NVSC duomenimis, per praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 42 žmonės, dar apie 88 mirties atvejus pateikti pranešimai, kurių gydymo įstaigos nebuvo pateikusios laiku, kaip numatyta galiojančioje, SAM patvirtintoje tvarkoje.

  Ketvirtadienį taip pat buvo gauta informacijos apie 19 mirčių, kai žmonės buvo užsikrėtę koronavirusu, tačiau, pasak gydytojų, pagrindinė mirties priežastis buvo kitokia. Penktadienį pranešta apie dar 58 mirčių atvejus, kai ligoninės išsiuntė pavėluotus pranešimus.

  NVSC taip pat pabrėžė, kad informacijos apie mirtį nuo koronaviruso gavimo būdas ne priklauso nuo jų pačių, o yra numatytas SAM nustatyta tvarka.

  Tai nėra pirmas kartas, kai Lietuvoje įsiplieskia skandalas dėl neapskaitytų mirčių nuo koronaviruso.

  Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, vykdant NVCS veiklos skaitmenizavimą, rastos 804 neapskaitytos mirtys. Iš jų 324 mirtys nuo koronaviruso (COVID-19) ir 480 mirčių dėl kitų priežasčių, tačiau mirusieji sirgo koronavirusu.

  Tada įstaiga paaiškino, kad dėl kai kurių neatitikimų kaltas ne NVSC, nes jis remiasi gydymo įstaigų pateikta informacija. Tada specialistai ją surenka ir pateikia visuomenei. Kaip tiksliai bus atsižvelgta į "neapskaitytas" mirtis, nepranešta.

  Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje buvo nustatyti 143 903 koronaviruso atvejai. Dabar respublikoje įvestas karantinas, sugriežtintos priemonės galioja iki sausio 3 dienos.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1091)

  Dar šia tema

  Atnaujintame paveiktų šalių sąraše — izoliacijos pakeitimai grįžtantiems iš JK
  Lietuvoje nustatyta daugiau nei 3 300 naujų koronaviruso atvejų
  Mokslininkai nustebo dėl COVID-19 poveikio smegenims
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos