09:29 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad šiuo metu Lietuvoje įvairių organų ir audinių transplantacijos laukia daugiau kaip 400 žmonių

  VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Lietuvoje šiuo metu aštuoni žmonės laukia plaučių persodinimo operacijos, trys iš jų yra skubios, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Pabrėžiama, kad apie atsiradusį tinkamą organą gydytojai recipientą informuoja kuo skubiau.

  2020 metais skambučio apie atsiradusius plaučius sulaukė vienas žmogus. Jis šios ypatingos žinios laukė net penkerius metus.

  Teigiama, kad laukiant plaučių transplantacijos, tikimybė sulaukti tinkamo organo labai nedidelė. Tokios operacijos Lietuvoje atliekamos labai retai, o to priežastis ta, jog donorų plaučiai dažniausiai būna pažeisti ir netinkami donorystei.

  Pažymima, kad šiuo metu Lietuvoje įvairių organų ir audinių transplantacijos laukia daugiau kaip 400 žmonių. Iš jų — 8 plaučių laukiantys žmonės, kurie tinkamo donoro, palyginus su kitais organais, laukia gana ilgai — apie 3-5 metus. 

  "Plaučių transplantacijų klausimas kelia nuolatinį susirūpinimą, dėl jų vis sulaukiame laiškų iš sergančiųjų plaučių ligomis asociacijos, recipientų. Ieškome įvairių sprendimų aktyvinti šios rūšies transplantacijas, todėl atsiradę transplantacijai tinkami plaučiai yra džiugi ir optimistinė žinia, suteikianti viltį, kad Kauno klinikos ir toliau sėkmingai vykdys plaučių transplantaciją", — teigia Nacionalinio transplantacijos biuro direktorius Artūras Bagotyrius.

  Pranešime teigiama, kad per metus įvairių organų ir audinių transplantacijų atliekama apie 160, iš jų — tik 1, geriausiu atveju — 2, plaučių transplantacijos. Nuo 2007 metų, kai plaučių transplantacijos pradėtos atlikti LSMUL Kauno klinikose, tokių operacijų atlikta 16. Pastaraisiais metais viena plaučių transplantacija atlikta 2019 metų gruodžio mėnesį. 2018 metais tokių operacijų neatlikta.

  Dar šia tema

  Daugėja pacientų, kurie renkasi ligonių kasų pirktus dirbtinius sąnarius
  Atnaujintos teismų darbo organizavimo karantino metu rekomendacijos
  Tegai:
  operacija, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos