06:55 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Per praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 27 žmonės. Anksčiau kilo skandalas dėl pateikiamų mirčių duomenų, nes viena iš dienų buvo papildyta anksčiau užfiksuotais gruodžio mėnesio duomenimis

  VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Lietuvoje per parą buvo užregistruoti dar 1 239 koronaviruso infekcijos atvejai, praneša Statistikos departamentas.

  Iš viso nuo pandemijos pradžios šalyje nustatyti 146 637 atvejai. Tuo tarpu pasveiko 77 362 žmonės. Šiuo metu serga 66 782 pacientai.

  Nuo COVID-19 per parą mirė 27 žmonės. Iš jų 11 moterų ir 16 vyrų. Jauniausias miręs asmuo priklauso 40–49 metų amžiaus grupei, dauguma mirusiųjų yra 80–89 metų amžiaus (12). Iš viso Lietuvoje užregistruotos 1 643 mirtys nuo koronaviruso.

  Šią savaitę šalyje kilo skandalas dėl neteisingo mirčių nuo koronaviruso per parą atvejų paskelbimo. Iš pradžių Statistikos departamentas pranešė apie 130 mirčių nuo koronaviruso per parą, o tai taptų absoliučiu Lietuvos antirekordu per visą pandemijos laiką.

  Tačiau po kurio laiko buvo pateikti paaiškinimai, kad į skaičių 130 buvo įtraukti ne tik paros duomenys, bet ir anksčiau užfiksuoti gruodžio mėnesio duomenys.

  Lietuvos nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pabandė paaiškinti situaciją tuo, kad darbuotojai į statistiką įtraukia duomenis, kuriuos gauna iš gydymo įstaigų visoje šalyje. Kaip pažymėta, NVSC kasdien informuoja visuomenę apie COVID-19 mirtis, remdamasis tą dieną iš medicinos įstaigų gautais duomenimis, neatsižvelgiant į tai, kada įvyko pati mirtis.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Dar šia tema

  Mokslininkai išsiaiškino, kiek laiko išlieka koronaviruso imuninė atmintis
  PSO įvardijo koronaviruso "taikinį"
  Lietuvos mokslininkas atsakė į teiginius apie tai, kad "karantinas žudo"
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos