17:55 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1416)

  Vietos valdžia paragino piliečius laikytis atstumo net ir gryname ore, nes virusas gali plisti ne tik uždarose erdvėse

  VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas paragino prie jūros ir į mišką nuvykusius gyventojus laikytis socialinio atstumo.

  "Kreipiuosi į jus, nes svečiams miestas uždarytas, todėl tie ženklūs automobilių srautai į pajūrį akivaizdžiai liudija, kad gausybė miestiečių tiesiog veržiasi prie jūros, į miškus", — parašė jis Facebook.

  Grubliauskas pažymėjo suprantantis, kad vietos gyventojai švenčių metu labai nori gryno oro ir pasivaikščiojimų, tačiau reikia apsaugoti save ir kitus.

  "Išlipę iš automobilių, iš karto laikykimės saugaus atstumo. Jo laikykimės ir vaikščiodami pajūriu ar miško takeliais — virusui nesvarbu, kur žmonės būriuojasi", — paragino meras.

  Jis taip pat pažymėjo, kad saugumas yra ilgas procesas, o ne tik rezultatas, kurio visi bendrai siekia.

  Lapkričio 7 d. Lietuvos valdžia įvedė antrą karantiną, kuris vis dėlto dar nedavė norimų rezultatų, nes sergamumas ir mirštamumas nemažėja. Nuo gruodžio vidurio iki sausio 3 dienos imtinai respublikoje galioja griežtesnis karantinas, visų pirma, ribojamas gyventojų judėjimas tarp savivaldybių.

  Sekmadienį, sausio 3 dieną, įvyko neeilinis Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Jame Vyriausybė pritarė siūlymui pratęsti asmenų judėjimo tarp savivaldybių ribojimą iki sausio 31 dienos.

  Naujausiais duomenimis, per visą pandemijos laikotarpį Lietuvoje nustatyta per 146 tūkst. susirgusių. Nuo infekcijos mirė daugiau nei 1640 žmonių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1416)
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva, karantinas, Klaipėda

  Svarbiausios temos