15:23 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1428)

  Dėl nemažėjančio koronaviruso atvejų šalyje skaičiaus pratęstas judėjimo tarp savivaldybių apribojimas

  VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Per praėjusią parą patvirtintas 1 361 naujas koronaviruso atvejis, praneša Statistikos departamentas.
  Bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 147 997.

  Per praėjusią parą registruotos 25 mirtys nuo COVID-19. Bendras registruotų COVID-19 mirčių skaičius: 1 950. Per praėjusią parą pasveiko 425 asmenys.

  Bendras pasveikusių asmenų skaičius: 77 832. Sergančių koronavirusu asmenų skaičius: 67 648.

  Sekmadienį įvyko neeilinis Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Jame Vyriausybė pritarė siūlymui pratęsti asmenų judėjimo tarp savivaldybių ribojimą iki sausio pabaigos.

  Anksčiau buvo sugriežtintos karantino sąlygos. Vienas iš reikalavimų buvo uždrausti judėjimą tarp savivaldybių be pateisinamos priežasties. Tarp jų — turto turėjimas kitame regione, darbas, apsilankymas pas gydytoją ar laidotuvėse. Automobilyje gali būti ne daugiau kaip du žmonės arba tik tie žmonės, kurie gyvena tame pačiame name.

  Tokį sprendimą Vyriausybė priėmė, atsižvelgusi į analitikų pateiktą pandemijos situacijos analizę, iš kurios matyti, kad Lietuvoje situacija vis dar yra labai rimta, nepaisant sumažėjusio gyventojų mobilumo per šventinį laikotarpį. Šiuo metu, kaip pastebi ekspertai, Lietuva išlieka viena iš valstybių lyderių pagal COVID-19 viruso paplitimą visuomenėje.

  Šis Vyriausybės sprendimas galės būti peržiūrėtas po dviejų savaičių, sausio 17 dieną, atsižvelgus į naujausius sergamumo ir mirčių nuo koronaviruso infekcijos šalyje duomenis ir tendencijas.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1428)
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos