23:42 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (213)

  Siunta buvo pristatyta į Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlius ir patalpinta į ultra žemos temperatūros šaldiklius, nupirktus specialiai šioms vakcinoms, kurios turi būti laikomos -75 laipsnių temperatūroje

  VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Į Lietuvą lėktuvu iš Vokietijos buvo pristatyta trečioji dviejų farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer" sukurtos vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) siunta su 20 478 vakcinos dozėmis, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Siunta buvo pristatyta į Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlius ir patalpinta į ultra žemos temperatūros šaldiklius, nupirktus specialiai šioms vakcinoms, kurios turi būti laikomos -75 laipsnių temperatūroje.

  Iš ESSC sandėlių jos bus transportuojamos į penkis centrus, koordinuojančius vakcinavimą regionų gydymo įstaigose: Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas, Klaipėdos universitetinę ligoninę, Respublikinę Šiaulių ligoninę, Respublikinę Panevėžio ligoninę. Vakcinos bus transportuojamos naudojant šaldymo įrangą, kuri užtikrina "šalčio grandinės" palaikymą ir temperatūrinio režimo atsekamumą viso transportavimo metu. 

  AM kanclerė Jurgita Grebenkovienė Neįgaliųjų teisių komisijos posėdžio metu teigė, kad pagrindines šalies ligonines naujos vakcinos dozės pasieks antradienį.

  "Su šituo antru vežimu turėsime kažkur apie 30 tūkst. vakcinos dozių. Planuojama paskiepyti visas ligonines – jų darbuotojus, taip pat greitąją medicinos pagalbą, didžiausios rizikos pacientus", — sakė Grebenkovienė.

  Pasak jos, vėliau su kitomis vakcinomis ketinama skiepyti mobiliuose punktuose, karščiavimo klinikose dirbančius medikus, slaugos ir globos įstaigų gyventojus ir darbuotojus. Pirmoji siunta išdalinta penkioms pagrindinėms šalies ligoninėms — pradėtas medikų vakcinavimas, šios vakcinos dozės išnaudotos praėjusios savaitės viduryje.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (213)

  Dar šia tema

  JAV medicinos centro darbuotojas tyčia sugadino 500 vakcinos COVID-19 dozių
  PSO "Pfizer" vakciną įtraukė į skubaus vartojimo sąrašą
  Vengrija atsisakė pirkti koronaviruso vakciną iš Rusijos
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, vakcina

  Svarbiausios temos