13:22 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad pamaldos atnaujinamos laikantis visų saugumo reikalavimų, tačiau visuomenėje toks sprendimas sukėlė nepasitenkinimą

  VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Nuo sausio 11 dienos atnaujinamos viešos pamaldos su tikinčiaisiais, pranešė Lietuvos Vyskupų konfederacijos spaudos tarnyba.

  "Tai reiškia, kad nuo sausio 11 dienos vėl galioja visos nuostatos, išdėstytos iki 2020 metų gruodžio 16 dienos galiojusioje informacijoje dėl Bažnyčios veiklos (INFO 22), neįvedant jokių naujų normų", — skelbiama pranešime.

  Patikslinama, kad dėl laidotuvių ir toliau galioja anksčiau priimta nuostata: Laidotuvių apeigos atliekamos tik kapinėse. Jose gali dalyvauti artimiausi šeimos nariai, neskaitant kunigo ir laidojimo paslaugų įstaigų personalo. Laidotuvių šv. Mišios gali būti aukojamos be mirusiojo kūno laidotuvių dieną arba kitu laiku, pagal susitarimą su artimaisiais.  

  Šis sprendimas sukėlė visuomenėje nepasitenkinimą. Pavyzdžiui, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas stebisi Lietuvos vyskupų konferencijos sprendimu, nes, jo nuomone, tokiu sprendimu tikintieji statomi į akivaizdų pavojų.

  Mišių dalyviai bus įleidžiami su veido kaukėmis, bažnyčiose bus laikomasi 10 kv. metrų ploto vienam žmogui, išlaikant dviejų metrų atstumą tarp asmenų ar asmenų grupių, kurias sudaro ne daugiau nei penki asmenys arba šeimos nariai. Tokia tvarka galiojo iki gruodžio 16 dienos, kuomet vyriausybė sugriežtino karantino sąlygas. Tačiau jau po Naujųjų metų vyriausybė paliko galioti griežtą karantiną, nors anksčiau buvo svarstoma galimybė po sausio 3 dienos švelninti kai kuriuos apribojimus.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, karantinas, katalikų bažnyčia, bažnyčia

  Svarbiausios temos