12:19 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (69)

  Elektrinės darbuotojai patikino, kad nebuvo jokių incidentų, keliančių grėsmę personalui, aplinkai ir apskritai branduolinei saugai

  VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. VĮ Ignalinos atominė elektrinė (IAE) paneigė socialiniuose tinkluose paskelbtą informaciją apie Ignalinos AE atliekų saugykloje įvykusį incidentą paskutinę 2020 metų dieną.

  "Informuojame, kad ši informacija yra melaginga, klaidina visuomenę ir daro žalą įmonės reputacijai. Patvirtiname, kad IAE neįvyko joks incidentas, kuris galėtų turėti įtaką personalui ir aplinkai, radiaciniam fonui, branduolinei saugai", — rašo Facebook pranešime IAE atstovai.

  Pabrėžiama, kad IAE nuolat kontroliuoja IAE išmetimų į atmosferą radioaktyvumą.

  "Užtikriname, kad jokio neįprasto radioaktyvių medžiagų išmetimo į orą nei prieš Naujus metus nei jau Naujais metais iš IAE nebuvo", — patvirtinama pranešime.

  Ignalinos AE demontavimas

  Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta 2009 metais Europos Sąjungos reikalavimu. Tada prasidėjo jos eksploatacijos nutraukimo darbai.

  Daugelis ekspertų pažymėjo, kad elektrinės uždarymas paskatino staigų elektros energijos kainų šuolį respublikos gyventojams, taip pat pakenkė Lietuvos ekonomikos konkurencingumui.

  Išmontavimo darbus planuojama baigti 2038 metais.

  IAE eksploatavimo nutraukimą lydi korupcijos skandalai. Pastaraisiais metais Ignalinoje pasikeitė keli direktoriai, vienas iš jų yra susijęs su neteisėtu elektrinės turto pardavimu.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (69)
  Tegai:
  incidentas, Ignalinos AE

  Svarbiausios temos