03:02 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1501)

  Anksčiau Vyskupų konferencija skelbė, kad nuo sausio 11 dienos atnaujinamos viešos pamaldos su tikinčiaisiais

  VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Lietuvos vyskupų konferencija pakeitė savo poziciją ir nusprendė kol kas neatnaujinti pamaldų, dalyvaujant tikintiesiems.

  Sprendimą konferencija paskelbė savo tinklalapyje.

  Anksčiau buvo paskelbta, kad pamaldos su tikinčiaisiais bus atnaujintos nuo sausio 11 dienos, laikantis visų vyriausybės nustatytų saugumo priemonių. Tačiau po to, kai šį sprendimą sukritikavo kai kurie politikai, Lietuvos vyskupai persigalvojo.

  "Šiuo sunkiu laiku Kalėdų šventes sutikome kitaip nei įprastai. Saugodami vieni kitų sveikatą ir gyvybę, atsisakėme įprasto susibūrimo į iškilmingas pamaldas. Dėkojame visiems už supratimą, kantrybę ir už atsakingą laikyseną", — rašoma pranešime.

  Spaudos tarnyba pabrėžia, kad baigiantis metams visi tikėjosi, jog bus galimybė sugrįžti į tvarką, kuri bažnyčiose galiojo karantino metu iki praeitų metų gruodžio 16-os dienos, kai pamaldose, laikantis būtinų saugumo reikalavimų, dalyvaudavo ribotas skaičius žmonių.

  Sprendimą grąžinti pamaldas sukritikavo Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas. Jis stebisi Lietuvos vyskupų konferencijos sprendimu, nes, jo nuomone, tokiu sprendimu tikintieji statomi į akivaizdų pavojų. Be to, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė irgi viešai išreiškė norą, kad sprendimas dėl pamaldų būtų atšauktas.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 152 tūkstančiai koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei du tūkstančiai pacientų.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1501)
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, bažnyčia

  Svarbiausios temos