21:37 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (218)

  Iki šiol su "BioNTech & Pfizer" buvo sutarta dėl kiek daugiau nei 1,8 mln. vakcinos dozių Lietuvai

  VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Vyriausybė pritarė išankstinės pirkimo sutarties su farmacijos kompanija "BioNTech & Pfizer" keitimui, siekiant Lietuvai įsigyti 550 tūkst. papildomų vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) dozių. Informaciją patvirtino Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) spaudos tarnyba.

  Iki šiol su šiuo gamintoju buvo sutarta dėl kiek daugiau nei 1,8 mln. vakcinos dozių Lietuvai. Europos Komisija, vykdydama derybas su gamintojais visų Europos Sąjungos (ES) valstybių vardu, šiuo metu derasi dėl papildomų vakcinos dozių.

  "Lietuva pareiškė pageidavimą įsigyti 550 tūkst. papildomų vakcinos dozių, tačiau tikslus jų skaičius paaiškės tik pasibaigus deryboms", — skelbiama pranešime.

  "BioNTech & Pfizer" sukurta vakcina nuo COVID-19 šiuo metu yra vienintelė, registruota ir naudojama ES. Į Lietuvą jau pristatyta daugiau nei 40 tūkst. šios vakcinos dozių, kuriomis pirmi skiepijami šalies medikai.

  Lietuva yra sudariusi sutartis su šešiais vakcinų gamintojais ir iš jų ketina įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių. Jų turėtų užtekti paskiepyti bent 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskiepytų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

  Be to, sausio 6 dieną Europos vaistų agentūra (EVA) rekomendavo pritarti amerikiečių kompanijos "Moderna" sukurtos vakcinos nuo COVID-19 ligos sąlyginei registracijai.

  Pabrėžiama, kad didžiulės apimties "Moderna" klinikinis tyrimas parodė, kad vakcina veiksmingai užkirto kelią COVID-19 ligos plitimui tarp vyresnių nei 18 metų amžiaus asmenų. Tyrime dalyvavo apie 30 tūkst.  žmonių. Pusė jų gavo vakciną, o kitai pusei buvo suleista placebo. Žmonės nežinojo, ar jiems buvo suleista vakcina, ar placebo injekcija.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (218)

  Dar šia tema

  Lietuvą pasiekė trečioji skiepų nuo COVID-19 siunta
  Dulkys atskleidė, kada visi gydytojai bus paskiepyti nuo COVID-19
  Uspaskichas sumenkino "Pfizer" vakcinos naudą
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19, koronavirusas, Pfizer/BioNTech, vakcina

  Svarbiausios temos