06:33 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1099)

  Ikiteisminio tyrimo metu buvo gauta informacija apie galimą viešųjų interesų pažeidimą

  VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Lietuvos generalinė prokuratūra Vilniaus apygardos teismui perdavė nagrinėti ieškinį, kuriuo prašoma niekiniais ir negaliojančiais pripažinti sudarytus sandorius dėl greitųjų testų "COVID-19 EXPRESS" įsigijimo ir valstybei iš bendrovių priteisti daugiau nei keturis milijonus eurų. Apie tai pranešė Lietuvos prokuratūros spaudos tarnyba.

  Ikiteisminio tyrimo metu buvo gauta informacija apie galimą viešųjų interesų pažeidimą.

  Tyrimo duomenimis, pirkimo-pardavimo sutartis buvo sudaryta įvykdžius viešąjį pirkimą neskelbiamų derybų būdu. Ji buvo sudaryta pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatyme įtvirtintą skaidrumo principą. Taip pat teigiama, kad buvo pažeista racionalaus lėšų naudojimo taisyklė.

  "Neįvertinus kitų teiktų pasiūlymų, neieškant tiekėjo, galinčio tiekti greituosius testus už konkurencingą kainą, priėmus bendrovės pasiūlytą kainą, sudaryta sutartimi galimai buvo sumokėta ženkliai daugiau nei pagal rinkoje galiojusius įkainius", — sakoma prokuratūros pranešime.

  Atsižvelgdama į išsiaiškintas aplinkybes prokuratūra, gindama viešąjį interesą, teismo prašo pripažinti niekinėmis ir negaliojančiomis sudarytas sutartis ir valstybei iš bendrovių priteisti 4 142 600 eurų.

  Byla dėl greitųjų testų pirkimo Lietuvoje

  Dar birželio mėnesį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) tikslinė grupė pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, pinigų plovimo ir įtariamo piktnaudžiavimo 6 milijonų eurų vertės sutartimi dėl viešųjų COVID-19 greitųjų testų pirkimo su Nacionaline visuomenės sveikatos laboratorija.

  Teigiama, kad greitieji testai buvo nupirkti už maždaug tris–keturis kartus didesnę kainą, nei tuo pačiu metu įsigijo kitos institucijos, pavyzdžiui, Krašto apsaugos ministerija.

  Greitieji testai buvo įsigyti iš "Profarma" ir pagaminti Austrijos bendrovės "Ameda labordiagnostik GmbH".

  FNTT tyrimo metu kaltinimai pareikšti šešiems asmenims, įskaitant "Profarmos" bendrovės atstovus, sveikatos apsaugos viceministrę Liną Jaruševičienę ir Vilniaus miesto tarybos pavaduotoją, "Bona Diagnosis" vadovą Redą Laukį.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1099)

  Svarbiausios temos