09:20 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1159)

  Vieni pirmųjų buvo paskiepyti Kauno klinikų Nefrologijos skyriaus pacientai, kuriems dėl sutrikusios inkstų funkcijos atliekamos hemodializės

  VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Kauno klinikose nuo COVID-19 pradėti skiepyti pirmieji pacientai pagal sveikatos apsaugos ministro įsakyme nurodytus prioritetus. Apie tai pranešė gydymo įstaigos spaudos tarnyba.

  Vieni pirmųjų paskiepyti Nefrologijos skyriaus pacientai, kuriems dėl sutrikusios inkstų funkcijos atliekamos hemodializės.

  Pirmoji COVID-19 vakcina paskiepyta Kauno klinikų pacientė Gražina sako, kad išgirdusi apie pasiskiepijimo galimybę nudžiugo. Ji pareiškė, jog nė minutės nedvejojo, ir palinkėjo visiems kitiems, kurie turi tokią galimybę, pasiskiepyti.

  Pacientė taip pat pasakė, kad yra laiminga ir jaučiasi gerai.

  Sudėtingiausiomis ligomis sergančių pacientų skiepijimas yra svarbus vakcinacijos etapas, nes leis užtikrinti didesnį pacientų ir medicinos personalo saugumą įvairių procedūrų metu, pažymėjo medicinos įstaiga.

  Значок пациентки, получившей вакцину от COVID-19
  Vakcina nuo COVID-19 paskiepytos pacientės ženklelis

  Pasak Nefrologijos klinikos Dializių sektoriaus vadovės prof. Editos Žiginskienės, šiems pacientams COVID-19 vakcina — ypač svarbi, kadangi beveik visi skyriaus pacientai serga sudėtingomis gretutinėmis ligomis.

  "Žmonės į hemodializes atvyksta 3 kartus per savaitę, palatoje procedūros metu praleidžia 4 valandas. Tai — procedūra, užtikrinanti jų gyvybę, todėl nei karantino, nei pandemijos apribojimai jai įtakos neturi. Dėl savo gretutinių susirgimų šie žmonės turi didesnę riziką, užsikrėtus COVID-19 infekcija, susirgti sunkesne jos forma. Jeigu tokie pacientai susirgtų, hemodializės toliau būtų tęsiamos, bet jų gyvybei kiltų didelis pavojus", — pareiškė ji.
  Пациентка, получившая вакцину от COVID-19 в клиниках Каунаса
  Pacientės vakcinacija Kauno klinikose

  Lietuva jau gavo tris vakcinų nuo koronaviruso partijas iš gamintojų "BioNTech" ir "Pfizer". Paskutinė atkeliavo sausio 4 d. Vakcinacija prasidėjo gruodžio pabaigoje. Pirmiausia skiepijamas medicinos personalas.

  Nuo gruodžio 16 dienos Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos galioja griežtesnis karantino režimas. Iš pradžių valdžia jį įvedė iki sausio 3 dienos, tačiau metų pradžioje jis buvo pratęstas iki sausio 31 dienos imtinai.

  Koronaviruso atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios jau viršija 154 tūkst., iš viso mirė daugiau nei du tūkstančiai žmonių.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1159)
  Tegai:
  COVID-19, vakcina, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos