18:46 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1099)

  Tačiau mokslininkai perspėja, kad dėl nedidelės imties dar negalima visiškai pasitikėti atlikto tyrimo rezultatais

  VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. Norint sumažinti mirties nuo COVID-19 riziką pacientams, turintiems aukštą kraujospūdį, reikia vartoti angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorius. Tai teigiama leidinyje "Spektrum" su nuoroda į vokiečių mokslininkų tyrimą.

  Darbo autoriai išanalizavo daugiau nei šimto tūkstančių ląstelių imuninį atsaką. Norėdami tai padaryti, jie ištyrė 32 pacientų, sergančių COVID-19, ir 16 neinfekuotų tyrimo dalyvių iš nosies ir ryklės paimtus tepinėlius. Paaiškėjo, kad žmonėms, turintiems aukštą kraujospūdį, prieš užsikrėtus koronavirusu, jau buvo pasireiškęs imuninių ląstelių uždegimas, o po užsikrėtimo jiems pasireikšdavo didesnis imuninis atsakas sunkesnės ligos atveju.

  Kardiologas Ulfas Landmeseris (Ulf Landmesser) pažymėjo, kad ši reakcija yra lemiamas veiksnys, darantis įtaką sunkios COVID-19 rizikai.

  Straipsnyje pabrėžiama, kad antihipertenziniai vaistai gali būti naudojami per stipriam imuniniam atsakui susilpninti.

  Tyrimo metu mokslininkai palygino pacientus, sergančius COVID-19, turinčius aukštą ir normalų kraujospūdį. Pirmoje grupėje buvo 90 žmonių, antroje — 54 žmonės.

  Paaiškėjo, kad vartojant AKF inhibitorius pacientams, turintiems aukštą kraujospūdį, rizika gyvybei buvo beveik tokia pati kaip ir pacientams, neturintiems širdies ir kraujagyslių ligų. Nevartojant šių vaistų, pavojus išaugo keturis kartus.

  "AKF inhibitoriai gali sumažinti sunkios ligos eigos riziką pacientams, turintiems aukštą kraujospūdį", — apibendrino Irina Lehman (Irina Lehmann), Berlyno "Šaritė" klinikos aplinkos epigenetikos ir plaučių tyrimų profesorė.

  Tačiau mokslininkai perspėja, kad dėl nedidelės imties dar negalima visiškai pasitikėti tyrimo rezultatais. Būtina atmesti kitų vaistų poveikį ligos eigai.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1099)

  Dar šia tema

  Eksperimentinis vaistas išgelbėjo nuo COVID-19 mirštančios pacientės gyvybę
  Lietuva prašo ES padėti Rytų partnerystės valstybėms įsigyti vakciną nuo COVID-19
  "Mažiau tolerancijos". Ar kovodama su COVID-19 Lietuva netyčia nevirs policine valstybe
  Koronakrizė ir "parako statinės" kaimynystėje. Ką Rusijai žada naujieji 2021 metai
  Tegai:
  mirtingumas, COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos