03:16 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1137)

  Per parą mirė 28 žmonės. Pagal naujausius Vyriausybės įsakymus, sugriežtintas karantinas respublikoje galioja iki sausio 31 dienos

  VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. Lietuvoje per pastarąją parą buvo nustatyti 1 993 nauji koronaviruso atvejai, praneša Statistikos departamentas.

  Bendras patvirtintų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios pasiekė 156 539.

  Šiuo metu serga 65 566 žmonės, pasveiko 87 963 pacientai.

  Statistikos departamentas pareiškė, kad duomenys laikinai skelbiami pagal NVSC sistemą, tačiau netrukus departamentas planuoja pereiti prie automatizuoto skaičiavimo pagal pirminio šaltinio (ESPBI IS) duomenis.

  Per parą mirė 28 žmonės. Nuo pandemijos pradžios registruota 2 119 mirčių.

  Nuo 2021 m. sausio 4 d. mirčių skaičius skelbiamas pagal mirties liudijimus iš ESPBI informacinės sistemos. Šiuo metu mirtimis nuo COVID-19 laikoma, jei U07.1 arba U07.2 yra nurodoma kaip pagrindinė mirties priežastis (diagnozė). Asmens mirtis įskaitoma į tikrąją mirties dieną.

  Situacija su NVSC duomenimis apie mirusius nuo COVID-19

  Anksčiau, vykdant NVCS veiklos skaitmenizavimą, rastos 804 neapskaitytos mirtys. Duomenys buvo gauti lyginant NVSC ir Registrų centro statistiką per laikotarpį nuo spalio iki gruodžio. Paaiškėjo, kad nebuvo apskaitytos 324 mirtys nuo COVID-19 ir 480 mirčių dėl kitų priežasčių, tačiau mirusieji taip pat sirgo koronavirusu.

  Maskva
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Tada žinyba pareiškė, kad kai kurie neatitikimai įvyko ne dėl NVSC kaltės, nes ten remiamasi gydymo įstaigų pateikta informacija. Tada specialistai ją surenka ir pateikia visuomenei.

  Nuo gruodžio 16 dienos Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos galioja griežtesnis karantino režimas. Iš pradžių valdžia jį įvedė iki sausio 3 dienos, tačiau metų pradžioje sugriežtintas režimas buvo pratęstas iki sausio 31 dienos imtinai.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1137)

  Dar šia tema

  Lietuva ketina įsigyti dar 550 tūkst. papildomų vakcinos nuo COVID-19 dozių
  Uspaskichas sumenkino "Pfizer" vakcinos naudą
  Generalinė prokuratūra prašo iš įmonių išieškoti pinigus už greituosius testus
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos