22:54 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Baigus patikrinimą prie laivo budi VSAT Specialiosios paskirties skyriaus Pagėgių komandos pareigūnai, kurie užtikrina, kad migrantai neišliptų iš jo

  VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. Apie vidurnaktį iš trečiadienio į ketvirtadienį į Klaipėdos uostą vėl atplaukė krovininis laivas, kuriame yra du neteisėti migrantai, galimai Alžyro piliečiai, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Šis laivas su Maltos vėliava iš Rusijos Ust Lugos uosto į Klaipėdą su trąšų kroviniu jau buvo atplaukęs pernai gruodžio 24 dieną. Ir tuomet, ir dabar VSAT pareigūnai jau turėjo išankstinės informacijos, kad jame gali būti neteisėtų migrantų.

  Gruodžio pabaigoje iš laivo iškrovus trąšų krovinį jis tuščias išplaukė į tarptautinius vandenis ir ten laukė, kol vėl galės grįžti į Klaipėdos uostą pasikrauti kito krovinio. Praėjusią naktį jis iš Baltijos jūros išorinio reido vėl atplaukė į uostą, kur dabar bus kraunamas grūdų krovinys.

  VSAT Specialiosios paskirties skyriaus Pagėgių komandos pareigūnų nuolat stebimas laivas Klaipėdoje bus apie 3 dienas. Tuomet planuojama, kad jis išplauks į Alžyrą.

  Tiek gruodžio 24 dieną, tiek šįkart laivo atplaukimo ir pasieniečių Pilies kontrolės punkte vykdytų patikrinimų aplinkybės buvo panašios. Laivo kapitonas ir 18 įgulos narių yra Filipinų piliečiai, visų jų dokumentai tvarkingi.

  Laive yra du neteisėti migrantai, prisistatę Alžyro piliečiais. Jie yra uždaryti atskirose užrakintose laivo patalpose. Pasak kapitono, nelegaliai į plaukiojimo priemonę patekę migrantai buvo aptikti, kai laivas į Ust Lugą plaukė iš Orano uosto Alžyre.

  Kapitonas pasieniečiams ir anąkart, ir dabar pateikė garantinius raštus. Jais įsipareigojama, jog laivo buvimo Klaipėdos uoste metu bus užtikrinta, kad neteisėti migrantai nepaliks plaukiojimo priemonės. Taip pat kapitonas įpareigotas užtikrinti abiejų asmenų apsaugą laive.

  Dar šia tema

  Klaipėdoje saugomas du neteisėtus migrantus atplukdęs laivas
  Pareigūnai įvardijo 10 smagiausių pasiaiškinimų, kuriuos išgirdo iš nusiteikusių keliauti
  Pasieniečiai iš upės ištraukė kontrabandinių cigarečių krovinį
  Tegai:
  neteisėti migrantai, Klaipėda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos