16:15 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Abu vyrai yra suimti, kol vyksta teismo procesas. Jiems gali grėsti laisvės atėmimas nuo 3 iki 15 metų

  VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. Klaipėdos apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje du Lietuvos piliečiai kaltinami "šnipinėjimu Rusijos naudai", praneša Respublikos generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Ataskaitoje pažymima, kad "nors kaltinamieji vienas su kitu nėra pažįstami ir jų vykdyta veikla skiriasi, ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad į nusikalstamas veikas prieš Lietuvos valstybę juos įtraukė tas pats asmuo — Rusijos Federacijos Federalinės saugumo tarnybos Kaliningrado srities pasienio valdybos pareigūnas". Teigiama, kad jis prisistatė fiktyviu vardu ir laisvai kalbėjo lietuviškai.

  Ikiteisminis tyrimas dėl galimo šnipinėjimo turėjo prasidėti gavus iš Valstybės saugumo departamento (VSD) medžiagą, surinktą pagal Žvalgybos įstatymą.

  Tyrimo metu nustatyta, kad "2014 metais vienas Klaipėdos regiono gyventojas pateko į Rusijos žvalgybos įtaką". Neva vienas kaltinamasis 2016 metais viename iš socialinių tinklų sutiko tą patį Rusijos specialiųjų tarnybų atstovą.

  Daroma prielaida, kad kaltinamieji galėjo pateikti kontaktinę informaciją Rusijos žvalgybos pareigūnui, taip pat slapta atlikti kitas informacijos rinkimo ir gautų duomenų perdavimo užduotis.

  Abu vyrai buvo suimti kovo pradžioje. Šiuo metu jie yra areštinėje. Pažeidėjams gresia laisvės atėmimas nuo trejų iki penkiolikos metų.

  Dar šia tema

  Nyderlandai apkaltino du Rusijos diplomatus "šnipinėjimu"
  Lenkijos specialiosios tarnybos bandė užverbuoti diplomatą ir kariškį iš Baltarusijos
  Tegai:
  šnipinėjimas, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos