21:24 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Daugiau nei pusė apklaustų šalies gyventojų mano, jog būsto kaina per artimiausius dvylika mėnesių padidės

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Lūkesčiai dėl būsto kainų Lietuvoje gruodžio pradžioje, kai dar nebuvo sugriežtinti antrojo karantino ribojimai, buvo istoriškai dideli, rašo SEB banko spaudos tarnyba. 

  Vilniaus regione gyventojų, teigusių, kad gyvenamojo nekilnojamojo turto kaina didės per ateinančius dvylika mėnesių, buvo ypač daug — net 70 procentų.

  Panašu, kad gyventojai prisimena, jog per pirmą karantiną būsto kainos išvengė korekcijos, todėl nėra linkę taip pesimistiškai galvoti apie būsto kainas kaip pavasarį. Tiesa, užsitęsus prastai epidemiologinei padėčiai šalyje ir ilgiau, negu tikimasi, užsilikus griežtiems karantino ribojimams, gyventojų lūkesčiai kitų metų pirmą ketvirtį turėtų būti prastesni.

  Atlikta apklausa rodo, kad 54 proc. apklaustų šalies gyventojų mano, jog būsto kaina per artimiausius dvylika mėnesių padidės, 12 proc. prognozuoja, kad būstas pigs, 24 proc. nesitiki pokyčių, o likę 10 proc. šiuo klausimu neturi nuomonės.

  Lūkesčių dugnas buvo pasiektas kovo mėnesį, kai tik 19 proc. apklaustųjų galvojo, kad būstas per metus brangs, o net 40 proc. respondentų manė, kad būstas pigs.

  Gruodį net 70 proc. Vilniaus regiono gyventojų teigė, kad Lietuvoje per ateinančius metus būsto kaina padidės, ir tik 9 proc. manė, kad ji mažės.

  Tuo tarpu Kauno regione gyventojų lūkesčiai per ketvirtį nepasikeitė — 45 proc. apklaustųjų manė, kad būsto kaina per ateinančius metus didės. Prieš metus taip galvojo 56 proc. regiono gyventojų.

  Dar šia tema

  Lietuvos finansų įstaigos prognozuoja dėl verslo nemokumo nuostolių padidėjimą
  Patarta, kaip atsikratyti streso dėl pinigų
  Tyrimas parodė, kaip pandemija koreguoja gyventojų lūkesčius dėl būsto kainų augimo
  Tegai:
  apklausa, būstas, karantinas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos