09:27 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1101)

  Prezidentas Gitanas Nausėda sureagavo į skiepų be eilės skandalą ir ketina aptarti situaciją su premjere ir sveikatos apsaugos ministru

  VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Būtini greiti ir ryžtingi sprendimai dėl atsakomybės vakcinacijos tvarkos pažeidėjams, pareiškė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

  Lietuvoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 dieną. Pastaruoju metu pasirodo pranešimai apie skiepijimo tvarkos pažeidimus, kai vakciną gauna ne gydytojai, dirbantys su kovidiniais pacientais, o pašaliniai žmonės. Taip Šilalėje pasiskiepijo šio miesto greitosios medicinos pagalbos stotį valdančios įmonės "Ambulansas" vadovas bei jo šeimos nariai.

  "Šis šlykštus cinizmas toliau tęstis nebegali. Bandymai pasinaudoti pažintimis, žinomumu, įtakingais pažįstamais ar giminėmis, siekiant vakciną gauti anksčiau už kitus, pakerta pačią teisingumo valstybėje idėją", — savo Facebook paskyroje pranešė šalies vadovas.

  Pasak prezidento, bandantys skiepus gauti be eilės apgauna "su koronavirusu kovojančius medikus, pacientus ligoninėse, senukus globos namuose, valstybę, kiekvieną iš mūsų".

  Skiepai
  © Depositphotos / billiondigital

  "Vakcinacijos proceso teisingumas ir efektyvumas šiandien yra viena svarbiausių Sveikatos apsaugos ministerijos atsakomybių. Būtini greiti ir ryžtingi sprendimai, numatantys atsakomybę šiems tik savo kailiu besirūpinantiems žmonėms. Būtina apibrėžti ir valdyti visą vakcinavimo procesą, kontroliuoti jį ligoninėse, jei reikia, skirti tik už tai atsakingus žmones", — pabrėžė Nausėda. 

  Jis teigė matantis prasmę numatyti griežtą atsakomybę pažeidėjams, jei kitaip nesusitvarkoma, tačiau pažymėjo, kad pirmiausia reikalinga "aiški, detali, interpretacijų nenumatanti Sveikatos apsaugos ministerijos parengta vakcinavimo tvarka". 

  Nausėda taip pat pranešė pirmadienį ryte apie situaciją kalbėsiantis su premjere Ingrida Šimonyte ir sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu, iš kurio tikisi "sprendimų, siūlymų, o ne apgailestavimų".

  Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 159 tūkstančiai koronavirusinės infekcijos atvejų, nuo pandemijos pradžios mirė 2 197 asmenys.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1101)

  Dar šia tema

  Uspaskichas sumenkino "Pfizer" vakcinos naudą
  Vengrija tęsia derybas su Rusija ir Kinija dėl vakcinų nuo COVID-19
  Europos Komisija įvertino galimybę įsigyti Rusijos vakciną nuo COVID-19
  Ukrainos ministras pirmininkas paprašė EK padėti gauti vakciną nuo COVID-19
  Tegai:
  vakcinacija, COVID-19, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos