09:04 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak veterinarijos specialistų, esant šaltiems orams, augintinių nereikėtų ilgą laiką palikti lauke ar automobilyje

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Artėjanti antroji žiemos pusė gali būti šaltesnė, todėl svarbu pasirūpinti tinkamomis augintinių laikymo sąlygomis ir apsaugoti juos šąlant orams. Kaip tai padaryti, pasakoja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai.

  Esant blogoms oro sąlygoms, lauke ilgą laiką nereikėtų palikti augintinių, ypač trumpaplaukių, labai jaunų ar vyresnio amžiaus šunų ir kačių. 

  Voljeruose ar prie būdos pririšti kiemo šunys turi turėti galimybę pasislėpti nuo kritulių, šalčio ir vėjo. Šunų šeimininkai privalo pasirūpinti tinkamo dydžio, sandariomis ir šiltomis būdomis, kad į jas neprilytų ar nepripustytų sniego. Būda turėtų būti pakankamai didelė, kad augintinis galėtų patogiai tupėti ar gulėti, tačiau ir ne per didelė, kad išsilaikytų kūno šiluma. 

  Mergina parke, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виталий Тимкив

  Siekiant apsaugoti nuo drėgmės, grindys turi būti pakeltos keletą centimetrų nuo žemės ir padengtos drėgmę sugeriančia medžiaga. Šuns namelio landa turėtų būti atsukta į priešingą vyraujančiam vėjui kryptį ir uždengta drėgmei nepralaidžia medžiaga.

  Pasak specialistų, būtina nuolat patikrinti vandens dubenėlį, nes vanduo turi būti šviežias ir neužšalęs. Dėl to žiemą geriau naudoti ne metalinius, o plastikinius dubenėlius maistui ir vandeniui. Taip pat būtina prižiūrėti šuns kailį, nes purvinas ir sulipęs jis nepakankamai sulaiko šilumą.

  Susiruošus ilgesniems pasivaikščiojimams, šalčiui jautresnius šunis patartina aprengti specialiais, kūną iki pat uodegos bei pilvo apačią dengiančiais drabužėliais. Pasivaikščiojimų metu reikėtų nuolat stebėti, ar ant augintinio letenų nėra susidariusių kietų sniego kamuoliukų, kurie gali nutrinti pėdutes iki žaizdų. 

  Šuns letenas, ausis ir uodegas būtina apžiūrėti po kiekvieno pasivaikščiojimo lauke, patikrinti, ar nėra nušalimų. Jeigu kyla tokių įtarimų, reikėtų pasitarti su veterinarijos gydytoju. 

  Druska ir kitos cheminės medžiagos, žiemą dažnai naudojamos sniegui ir ledui tirpdyti, gali dirginti augintinio pėdų pagalvėles, todėl po pasivaikščiojimo reikia nuvalyti šuns letenas drėgnu rankšluosčiu.

  Pasak veterinarijos specialistų, esant šaltiems orams, negalima palikti augintinio vieno automobilyje — jam didelis šaltis toks pat pavojingas, kaip ir vasaros karštis. 

  Šaltuoju metų laiku, pavyzdžiui, katės mėgina nuo šalčio slėptis po automobilių variklių gaubtais ir dėl to dažnai nukenčia, patiria įvairių traumų ar net žūsta. Todėl vairuotojams prieš užvedant automobilius patartina juos apžiūrėti.

  Dar šia tema

  Žiema atėjo: pasnigs, bus slidu ir vėjuota
  Praėjusi žiema buvo pati šilčiausia per daugiau nei 200 metų
  Tegai:
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos