22:53 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Stabilus šilumos kainos mažėjimas Lietuvos sostinėje pastebimas daugiau nei 20 mėnesių iš eilės

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Sausį vilniečiams centralizuotai tiekiamos šilumos kaina bus 13 proc. mažesnė, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2020 metų pradžioje, kai kilovatvalandės kaina siekė 4,74 cento. Apie tai pranešė miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Pirmąjį 2021 metų mėnesį klientai mokės 4,14 cento už kilovatvalandę (su PVM).

  Palyginus mėnesines šilumos kainas su praėjusių metų atitinkamu mėnesiu, jau 21 mėnesį iš eilės pastebimas stabilus šilumos kainos mažėjimas. Panašiai šilumos kaina mažėjo ir verslui — šį sausį ji bus 12,5 proc. mažesnė nei tuo pačiu metu 2020-aisiais.

  Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas pažymi, kad mažėjančios šilumos kainos žiemos viduryje yra gera žinia vilniečiams.

  "Dėl pandemijos nemažai namų ūkių ir verslo subjektų naujus metus pradeda su sumažėjusiomis pajamomis, tad šilumos kainos klausimas šiemet itin aktualus. Tikimės, kad nuosekliai įgyvendinami pokyčiai šį sezoną vilniečiams leis lengviau atsipūsti — efektyvinant darbą ir diegiant inovatyvius sprendimus Vilniaus šilumos tinkluose galėjome sumažinti ir užtikrinti konkurencingą šilumos kainą palyginti su kitais Lietuvos didmiesčiais", — sakė Benkunskas.

  Šildymo sezonas Vilniuje šiais metais prasidėjo rekordiškai maža šildymo kaina gyventojams — spalį kintamoji kainos dedamoji, kurią lemia kuro kainos, sudarė daugiau nei du trečdalius visos šildymo kainos ir siekė vos 2,13 ct/kWh.

  Dar šia tema

  Praėjusią savaitę elektra Lietuvoje atpigo 40 procentų
  Tegai:
  šildymas, Vilnius

  Svarbiausios temos