10:24 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1161)

  Pažymima, kad sveikatos apsaugos ministras reikalauja savivaldybių administracijų direktorių, jog šie kontroliuotų skiepijimo vakcina procesą asmens sveikatos priežiūros įstaigose, griežtai laikantis įsakymų

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad vakciną nuo koronaviruso turi gauti prioritetinėse grupėse nustatyti asmenys, tačiau atsirado ir piknaudžiautojų. Apie tai jis rašo savo Facebook paskyroje.

  "Negalime gyventi visuotinėje nepasitikėjimo atmosferoje, visi procesai sveikatos apsaugos sistemoje negali būti centralizuoti. Tenka pripažinti, kad tik pačios gydymo įstaigos žino, kurie konkretūs žmonės dirba su COVID-19 liga sergančiais pacientais ir kurie konkretūs žmonės atitinka tvarkoje nustatytas sąlygas, turime pasitikėti jais. Tačiau su komanda esame priversti imtis papildomų, skaidrumą užtikrinančių priemonių", — rašė jis.

  Dulkys pažymi, kad dėl galimų prioritetinių grupių skiepijimo COVID-19 vakcina eilės pažeidimų VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikose sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dar vakar kreipėsi į klinikų vadovus su prašymu pateikti paaiškinimus dėl galimo prioritetinių grupių skiepijimo COVID-19 vakcina eilės pažeidimo.

  Pabrėžiama, kad gavus atsakymą, įstaigos įstatuose nustatyta tvarka bus organizuojamas dalininkų susirinkimas, kuriame bus vertinama pateikta informacija ir, esant teisiniam pagrindui, atliekamas tyrimas dėl vadovo galimo darbo pareigų pažeidimų.

  "Dėl galimų prioritetinių grupių skiepijimo COVID-19 vakcina eilės pažeidimų Šilalės rajono ligoninėje SAM iškart, paaiškėjus galimam piktnaudžiavimo faktui, kreipėsi į atsakingą Šilalės rajono savivaldybės Ekstremalios situacijos operacijų centrą prašydama pateikti rašytinį paaiškinimą", — teigė jis.

  SAM ministro teigimu, jau yra kreipimaisi ir į prokuratūrą ir taip bus su kiekvienu paaiškėjusiu netinkamo eilės laikymosi sudarant sąrašus atveju.

  Pabrėžiama, kad siekiant užtikrinti tinkamą skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 vakcina organizavimą ir kontrolę, Dulkys reikalauja savivaldybių administracijų direktorių, jog šie kontroliuotų skiepijimo vakcina procesą asmens sveikatos priežiūros įstaigose, griežtai laikantis įsakymų.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Nustačius šio sprendimo 1 punkte nurodytų teisės aktų galimus pažeidimus, pradėti administracinio nusižengimo teiseną, atlikti administracinio nusižengimo tyrimą ir surašyti administracinio nusižengimo protokolą arba dėl administracinio nusižengimo teisenos pradėjimo kreiptis į kitas teisėsaugos institucijas pagal kompetenciją. 

  Jis pažymi, kad nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 1 darbo dieną nuo šio sprendimo 1 punkte nurodytų teisės aktų pažeidimų nustatymo, apie tai pateikti informaciją Sveikatos apsaugos ministerijai.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1161)

  Dar šia tema

  Vilkaviškyje COVID-19 sergantis vaikinas nedėvėjo kaukės, bendravo ir lankėsi parduotuvėje
  Nuo COVID-19 mirė ilgametis Klaipėdos psichiatrijos gydytojas Algirdas Narinkevičius
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Arūnas Dulkys

  Svarbiausios temos