02:30 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalies vadovas sureagavo į pranešimus apie skiepijimo tvarkos pažeidimus ir pareikalavo užtikrinti vakcinacijos proceso skaidrumą

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino iki mėnesio pabaigos sukurti piliečių vakcinavimo koordinacinį centrą, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Lietuvos prezidentas šįryt susitiko su premjere Ingrida Šimonyte ir sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu ir aptarė priemones, skirtas skaidriam vakcinavimo nuo koronaviruso ligos įgyvendinimui užtikrinti.

  "Prasidėjęs vakcinavimas — vienas didžiausių Lietuvos žmonių pasitikėjimo savo valstybe išbandymų. Visuomenė ilgai atsimins, ar gyvybes gelbstinčius skiepus pirmieji gaus tie, kuriems jų labiausiai reikia, ar tie, kurie sugeba prasmukti be eilės. Todėl būtina nedelsiant sukurti tokį vakcinavimo procesą, kuris būtų atsparus besinaudojantiems pažintimis, nepotizmu ir korupcija", — sakė šalies vadovas.

  Kaip pažymėjo prezidentas, SAM vadovas turi būti atsakingas už kiekvieną skiepijimo įgyvendinimo etapą ir reikalauti ryžtingesnių ministerijos bei savivaldybėms pavaldžių įstaigų vadovų veiksmų.

  Встреча президента Гитанаса Науседы, премьер-министра Ингриды Шимоните и министра здравоохранения Арунаса Дулкиса
  Lietuvos prezidentas su premjere Ingrida Šimonyte ir sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu

  Nausėda atkreipė dėmesį, kad pirmieji skandalingi atvejai paaiškėjo pradėjus skiepyti gydymo įstaigų personalą, nors pasiskiepijusių asmenų skaičius vis dar nesiekia net 1 proc. šalies gyventojų. Pasak jo, nepotizmo rizika gali dar labiau išaugti skiepijant šimtus tūkstančių vyresnio amžiaus žmonių, globos ir slaugos namų gyventojų ar gretutinių ligų turinčius asmenų.

  Šalies vadovas ragina iki mėnesio pabaigos sukurti piliečių vakcinavimo koordinacinį centrą. Šis būtų atsakingas už proceso organizavimą ir tvarkų tobulinimą, operatyvinių klausimų sprendimą, konsultacijų centrą, skirtą padėti įstaigoms sklandžiai ir teisingai įgyvendinti vakcinavimą, bei, artimiausiu metu, gyventojų registracijos vakcinavimui sistemą.

  Be to, SAM artimiausiu metu, bendradarbiaudama su STT, turėtų peržiūrėti nustatytą vakcinavimo įgyvendinimo tvarką, numatant aiškius kriterijus, kada ir kokiomis sąlygomis galima pereiti prie žemesnio prioriteto asmenų grupių, ir taip padidinti jos atsparumą korupcijai.

  Prezidento vertinimu, įgyvendinant vakcinavimo programos skaidrumo planą, būtina griežtai taikyti įstatymuose numatytą atsakomybę už vakcinavimo tvarkos pažeidimus. Galimų pažeidėjų suvokiamas bausmės, kuri gali siekti baudą iki 6 000 eurų ar net baudžiamąją atsakomybę, neišvengiamumas yra būtina sąlyga, siekiant suvaldyti galimas korupcijos grėsmes, pažymėjo šalies vadovas.

  Встреча президента Гитанаса Науседы, премьер-министра Ингриды Шимоните и министра здравоохранения Арунаса Дулкиса
  Lietuvos prezidentas su premjere Ingrida Šimonyte ir sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu

  Lietuvoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 dieną. Pastaruoju metu pasirodo pranešimai apie skiepijimo tvarkos pažeidimus, kai vakciną gauna ne gydytojai, dirbantys su kovidiniais pacientais, o pašaliniai žmonės. Taip Šilalėje pasiskiepijo šio miesto greitosios medicinos pagalbos stotį valdančios įmonės "Ambulansas" vadovas bei jo šeimos nariai.

  Dar šia tema

  SAM: gydymo įstaigos galės naudoti šeštą "BioNTech" ir "Pfizer" vakcinos dozę
  Kilus skandalui dėl vakcinacijų Nausėda siūlo numatyti griežtą atsakomybę
  Tegai:
  vakcinacija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos