09:06 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Be to, Trijų Karalių dieną Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gimė pirmosios šių, jau 2021-ųjų metų dvynukės

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Pernai Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Akušerijos skyriaus gimdyklose gimė net 31 dvynukų pora, praneša Sveikatos apsaugos ministerija. 

  2019 metais Moters ir vaiko klinikoje į pasaulį atėjo 13 dvynių porų, tad praėjusieji, kai gimė 31 dvynių pora, tikrai rekordiniai ir unikalūs. Pernai Akušerijos skyriuje buvo užregistruoti 1 739 gimdymai, o gimusių vaikų — 1 761. 

  Klinikos vadovės pareigas laikinai einanti akušerė ginekologė Emilija Bogužienė sako, kad nedžiuginančios šalies demografinės situacijos dvyniai gal ir neišgelbės, tačiau niūrioje pandemijos kasdienybėje šis faktas ir džiugina.  

  Bogužienei nepasimiršta viena praėjusių metų para, kai gimė net trys dvynukų poros.

  "Net dvi poros per parą yra neįtikėtina, o kai trys — unikalu, įspūdingas rekordas, mūsų puošmena", — teigė Bogužienė. 

  Trijų karalių dieną Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gimė pirmosios šių, jau 2021-ųjų metų dvynės — dvi sesutės. Gimdymas vyko sklandžiai, abi sesutės sveikos, mama taip pat sveika ir laiminga.  

  Šiuo metu, kai visus vargina dėl koronaviruso pandemijos paskelbtas karantinas bei su juo susijusios problemos, akušeriai ginekologai ragina pasidžiaugti gerąja karantino puse — po karantino daugėjančiais gimdymais.

  "Dar negalėčiau pasakyti, kaip bus realybėje, bet tokia karantino taisyklė yra", — sako E. Bogužienė ir patikina, kad šių metų pradžios tendencijos nuteikia džiuginančiai — per pirmąją metų savaitę gimė 30 naujagimių, tarp kurių ir viena dvynių sesučių pora. 

  Dar šia tema

  "Šventinis" karantinas: kaip pirmosiomis naujųjų metų dienos praėjo Vilniuje
  Tegai:
  Šiauliai

  Svarbiausios temos