11:39 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Patikrinus abu ryšulius, kuriuos gabeno kontrabandininkai, rasta 2 tūkst. pakelių cigarečių su Baltarusijos akcizo ženklais

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Adutiškio pasieniečiams įkliuvo 2 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių gabenęs ir neteisėtai valstybės sieną perėjęs Švenčionių gyventojas, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Šeštadienio vakarą VSAT pareigūnai patruliavo Švenčionių rajone, Kackonių kaimo apylinkėse. Maždaug už 700 metrų iki sienos su Baltarusija pareigūnai tamsoje pamatė lauku einančius du vyrus. Abu nešėsi po ryšulį. Pasieniečiams pareikalavus sustoti, vienas iš jų nesipriešino ir buvo iškart sulaikytas. Kitas, pasinaudodamas tuo, kad buvo tamsus paros metas, metė krovinį ir spruko.

  Pasieniečiai nustatė, kad sulaikytasis teisėsaugininkams jau yra žinomas 23-ejų Švenčionių gyventojas. Patikrinus abu ryšulius rasta 2 000 pakelių cigarečių "Fest" su Baltarusijos akcizo ženklais.

  Apžiūrėję įvykio vietovę, VSAT pareigūnai sniege aptiko vieno žmogaus pėdsakus, vedančius link Baltarusijos ir atgal. Apklausus sulaikytąjį vyrą, jis prisipažino, kad kirto valstybės sieną.

  Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką švenčioniškiui VSAT pareigūnai pradėjo administracinės bylos teiseną. Vyras tokį nusižengimą padarė pakartotinai, todėl jam gresia bauda nuo 5 760 iki 6 000 eurų.

  Be to, dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už šį pažeidimą jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

  Dar šia tema

  Pasieniečiai papasakojo, kam gyventojai vyksta į kitas savivaldybes
  Pareigūnai įvardijo 10 smagiausių pasiaiškinimų, kuriuos išgirdo iš nusiteikusių keliauti
  Pasieniečiai iš upės ištraukė kontrabandinių cigarečių krovinį
  Tegai:
  cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos