12:36 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1140)

  Naujausiais duomenimis, sergančiųjų skaičius Lietuvoje sumažėjo 20 procentų, paskiepyta 22,5 tūkstančio gyventojų

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Nepaisant to, kad sergamumas COVID-19 liga šalyje mažėja, atšaukti karantino priemonių artimiausiu metu neplanuojama, apie tai praneša Vidaus reikalų ministerija.

  Šiandien įvyko Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Jo metu buvo aptarta epidemiologinė situacija šalyje ir taikomų priemonių, skirtų suvaldyti COVID-19 ligai, poveikis.

  "Kol kas situaciją reikėtų vertinti atsargiai, bet turime teigiamų signalų. Akivaizdu, kad taikomi apribojimai pamažu veikia ir susirgimų dinamiką. Norėtųsi išlaikyti susitelkimą ir labai atsargiai vertinti bet kokius ribojimų atlaisvinimus", — teigė vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė.

  Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, nors sergančiųjų koronavirusu skaičius mažėja, vis dėl to kol kas nesvarstoma jokių atlaisvinimų, nes situacija vis dar sudėtinga. Epidemiologų teigimu, sergamumas COVID-19 liga šalyje mažėja. Apžvelgus 14 dienų ir 7 dienų laikotarpių rodiklius, skaičiai mažėja ir kol kas tendencijos pozityvios. Šiuo metu skaičiuojama 1 040 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų. Nuo COVID-19 paskiepyta 22 500 Lietuvos gyventojų. 

  "Pasitelkus karantino priemones, sergančiųjų skaičius šalyje sumažėjo 20 procentų, tačiau kol kas būtina išlaikyti esamus ribojimus, kad ir toliau matytume mažėjančią kreivę", — teigia vidaus reikalų ministrė ir VESK pirmininkė Agnė Bilotaitė.

  Karantinas Lietuvoje galioja iki sausio 31 dienos. Sausio 17 dieną ketinama sprendimus persvarstyti.

  Pranešama, kad per praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 35 žmonės, nustatyti 775 COVID-19 atvejai. Bendras patvirtintų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios pasiekė 160 446, žuvusiųjų skaičius per visą laiką siekia 2 232.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1140)

  Dar šia tema

  Lietuvoje nustatyta mažiau nei tūkstantis COVID-19 atvejų
  Gamalėjaus centro vadovas įvertino "Sputnik V" veiksmingumą COVID-19 mutacijoms
  Įvardytos šalys, kurios labiausiai pasitiki COVID-19 vakcinomis
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos