05:07 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Iš viso respublika gavo daugiau nei 66 tūkst. dozių. Pažymima, kad ketvirtoji partija pasirodė pirmadienį

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Lietuva gavo 25 740 koronaviruso vakcinos dozių, kurias sukūrė farmacijos kompanijos "BioNTech" ir "Pfizer". Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnybos, tai yra ketvirtoji partija, patekusi į respubliką.

  Krovinys atvyko pirmadienį lėktuvu iš Vokietijos. Iš viso Lietuva gavo daugiau nei 66 tūkst. dozių.

  "BioNTech" ir "Pfizer" vakcina tapo pirmąja vakcina, patvirtinta Europos Sąjungoje. Vienas asmuo turėtų būti skiepijamas dviem dozėmis trijų savaičių intervalu.

  Pirmoji vakcinos partija į Lietuvą atkeliavo gruodžio pabaigoje. Kitą dieną prasidėjo skiepai. Pirmiausia skiepijamas medicinos personalas.

  Anksčiau Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Arūnas Dulkys sakė, kad į šalį per tris mėnesius kas savaitę bus pristatoma 20 475 vakcinos dozės, tačiau atsargų kiekis gali būti dar tikslinamas.

  Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau kaip 160 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė, 2 232 žmonės.

  Karantinas šalyje galioja iki sausio 31 dienos. Numatytas priemones planuojama peržiūrėti sausio 17 dieną.

  Skandalas Šilalėje

  Anksčiau Šilalėje kilo skandalas dėl to, kad "Ambulanso" vadovas ir jo šeima kartu su greitosios medicinos pagalbos darbuotojais buvo paskiepyti nuo COVID-19.

  Pasak mero pavaduotojo Tado Bartkaus, nei slaugytoja, nei kas nors kitas nekontroliavo darbuotojų, kuriuos reikėtų skiepyti, sąrašo, tačiau "tiesiog atliko paskirtą darbą", neva todėl "Ambulanso" vadovas Ričardas Ūselis ir jo šeima tyliai pasiskiepijo ne eilės tvarka.

  Gavusi institucijos paaiškinimą, ministerija jį įvertins ir pateiks svarstyti Šilalės rajono savivaldybei. Atsižvelgiant į gautą informaciją, atsakymas taip pat gali būti siunčiamas teisėsaugos institucijoms.

  Prezidentas Gitanas Nausėda paragino kovoti su nepotizmu ir korupcija skiepijant. Jis mano, kad reikia rasti tinkamą pusiausvyrą tarp decentralizuoto skiepijimo ir kontrolės mechanizmo sukūrimo.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Dar šia tema

  Vakarai subrendo: COVID-19 yra Hitleris, o tai reiškia, kad laikas aljansui su Rusija
  Rusijos sveikatos apsaugos ministerija išdavė leidimą tirti "Sputnik Light" vakciną
  Tegai:
  Vokietija, Lietuva, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas, vakcina

  Svarbiausios temos