13:29 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Druskininkų meras pažymėjo, kad miestui vietoje sutvarkytos ir veikiančios įstaigos gresia turėti dar vieną pastatą-vaiduoklį išdaužytais langais

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Šiandien Druskininkų savivaldybės tarybos dauguma kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydama skubos tvarka išnagrinėti susidariusią situaciją su "Belorus" sanatorija ir išsaugoti darbo vietas.

  Pranešama, kad Druskininkų savivaldybės taryba taip pat kreipėsi į Europos Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen, Europos Komisijos narį Virginijų Sinkevičių, Užsienio reikalų ministeriją, Seimo komitetus.

  "Mes visi padarome klaidų. Bet padarius tokią klaidą, nuo kurios nukenčia eiliniai žmonės — jiems ir jų šeimoms gresia likti be pajamų, o kai kuriems ir gyvenamojo būsto, o Druskininkams vietoj sutvarkytos ir veikiančios įstaigos gresia turėti dar vieną pastatą-vaiduoklį išdaužytais langais kurorto centre — tokią klaidą privalome taisyti nedelsiant", — rašo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas savo Facebook paskyroje. 

  Malinauskas pažymi, kad svarstymai į gatvę išėjusiems 400-ams žmonių mokėti pašalpas, jo supratimu, yra "trumparegiški, neprotingi ir neturintys perspektyvų". Be to, koronaviruso pandemija Druskininkuose išaugino nedarbą iki 18,9 proc., o jei sanatorijos darbuotojai liks be darbo, šie skaičiai dar labiau augs. 

  Druskininkų meras priminė apie panašią sanatoriją Latvijoje. "Kodėl Latvijoje, Jūrmaloje, to paties steigėjo įsteigta identiška sanatorija veikia ir jai netaikomos jokios ES sankcijos? Gal Latvija priima logiškesnius sprendimus, nei uždaryti socialinį objektą veikiantį gydymo srityje?" — pažymėjo Malinauskas.

  Anksčiau įstaigos sąskaitos buvo įšaldytos ES įvedus sankcijas Baltarusijos prezidento administracijoje veikiančiai Vyriausiajai ūkio valdybai. Apie 400 sanatorijos darbuotojų liko be pajamų.

  Šiuo metu Seime svarstomos pataisos, kurios leistų mokėti specialias išmokas Europos Sąjungos sankcijų paveiktos sanatorijos darbuotojams. 

  Savo ruožtu Baltarusijos užsienio reikalų ministerija situaciją pavadino "aukščiausio lygio veidmainystės pavyzdžiu" ir pažymėjo, kad ne tik Baltarusijos piliečiams Lietuvoje taikomos sankcijos, bet ir daroma žala Lietuvos ekonomikai bei pačių lietuvių interesams.

  Dar šia tema

  Seimas palaiko lėšų išmokėjimą "Belorus" sanatorijos darbuotojams
  Lietuvos bankas pradėjo mokėti atlyginimus "Belorus" sanatorijos darbuotojams
  "Belorus" sanatorijos darbuotojai kreipėsi pagalbos į Lietuvos valdžią
  Seimo komitetas nepritarė subsidijoms už prastovas "Belorus" sanatorijai
  Tegai:
  Druskininkai

  Svarbiausios temos