16:51 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Naujausiais duomenimis, iki šiol Kaune paskiepyta jau per 5 tūkst. LSMU Kauno klinikų ir Kauno ligoninės medikų

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Antradienio popietę į Kauną buvo pristatyta pirmoji "Moderna" vakcinos nuo koronaviruso siunta — 2 400 dozių. Apie tai pranešė miesto savivaldybė.

  Antradienį po pietų į Kauno miesto poliklinikos Dainavos padalinį, lydint policijos konvojui, atgabenta amerikiečių farmacijos kompanijos "Moderna" vakcinos siunta. Visos Lietuvą pasiekusios 2,4 tūkst. dozių atkeliavo į Kauną.

  Nuo trečiadienio prioriteto tvarka bus pradėti skiepyti socialinės globos įstaigų ir slaugos ligoninių pacientai bei personalas, taip pat mobiliajame patikros punkte, karščiavimo klinikoje ir kituose karštuose taškuose dirbantys medikai, kasdien susiduriantys su COVID-19 atvejais.

  Pagal nustatytus prioritetus pirmiausia vakcinos sulauks didžiausios rizikos grupei priskiriami socialinės globos įstaigų gyventojai, slaugos ligoninių pacientai, jų personalo darbuotojai, taip pat socialiniai specialistai, teikiantys pagalbą žmonėms namuose.

  Iš Kauno miesto poliklinikos medikų sudarytos mobilios komandos su vakcinomis vyks į įstaigas, kad jų gyventojai bei darbuotojai būtų paskiepyti saugiai ir patogiai. Pirmoji vieta — Kauno K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė.

  Neseniai persirgusiems COVID-19 liga prieš vakcinavimą numatyta atlikti greituosius antikūnų testus. Nustačius, kad asmuo turi susiformavusį imunitetą, jam skiepo neprireiks.

  Taip pat trečiadienį popiet startuos ir vakcinavimo procedūros iš anksto tam paruoštame Centrinio pašto pastate, Laisvės alėjoje. Čia pirmieji eilėje — mobiliajame patikrų punkte, karščiavimo klinikoje ir mobiliose komandose dirbantys medikai, kasdien patiriantys tiesioginę akistatą su sergančiaisiais COVID-19.

  Kauno miesto poliklinikos vadovas Paulius Kibiša teigė, kad pirmąją vakcinos siuntą planuojama panaudoti per artimiausias 5 darbo dienas.

  "Turime detalų veiksmų planą pagal pirminį gaunamą vakcinos kiekį — kasdien paskiepyti vidutiniškai po 480 žmonių. Toliau darbo apimtis reguliuosime pagal tai, kaip greitai sulauksime kitos vakcinos siuntos. Jei tai neužtruks, esame pasirengę didinti pajėgas ir darbo apimtis, kad žmonės būtų paskiepyti kuo greičiau", — sakė jis.

  Naujausiais duomenimis, iki šiol Kaune paskiepyta jau per 5 tūkst. LSMU Kauno klinikų ir Kauno ligoninės medikų. Tarp jų — 366 medicinos srities darbuotojai, patenkantys į 65+ amžiaus grupę.

  Dar šia tema

  Lenkijoje kilo skandalas dėl neteisėto įžymybių skiepijimo
  Rusijoje mokslininkai nustatė koronaviruso atvejį su 18 mutacijų
  Latvija pratęsė sustiprintą į šalį atvykstančių asmenų kontrolę
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Kaunas

  Svarbiausios temos