13:02 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvoje įvestas karantinas, tačiau sūnaus grįžimo iš kolonijos proga moters bute susirinko žmonės

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Iš Rusijos "dėl savo įsitikinimų" į Lietuvą išvykusi moteris pasiskundė policijos, kuri į iškvietimą atvyko dėl karantino pažeidimo, "piktnaudžiavimu įgaliojimais".

  Irina Kalmykova savo Facebook paskyroje pareiškė, kad jos sūnus išėjo iš kolonijos sausio 8 dieną, todėl pas juos šia proga atvyko jo draugai. Ji patvirtino, kad tai padaryta pažeidžiant karantino reikalavimus. Kiek žmonių buvo, neaišku.

  Anot jos, vienas iš tų, kurių jie neįleido į vakarėlį, iškvietė policiją.

  "Tada vienas iš šių apgaulingų draugų pasakė, kad iškvies policiją, nes buvo pažeistos karantino taisyklės. Ir jis tai padarė. 12 valandą nakties policija paskambino į duris. Tai buvo fašistas, užsidėjęs geriausio Vilniaus policijos pareigūno kaukę. Nepaisant vėlyvos valandos, jie įsiveržė į butą", — rašė moteris.

  Kalmykova tvirtino, kad tai, kas vyko, buvo nufilmuota, o policija, tai pastebėjusi, sumušė tuos, kurie filmavo. Ji taip pat pareiškė, kad teisėsaugos pareigūnai naudojo ašarines dujas. Pati moteris, pasak jos, stengėsi nepraleisti jų prie savo sūnaus.

  "Vaikinus neapsirengus, basus išvedė ir išvežė. Tada vieną iš jų išlaipino gatvėje, kitą su sulužusia ranka ligoninėje. O mano sūnus skyriuje buvo laikomas iki ryto", — pasakojo ji.

  Apibendrindama moteris pažadėjo nuo Vitalijaus Vaitkevičiaus nuimti "sąžiningo policininko kaukę".

  Ji socialiniuose tinkluose paskelbė įvykio vaizdo įrašą, taip pat nuotraukas su sumuštais žmonėmis ir išrašą iš ligoninės. Iš dokumento matyti, kad vyrui ranka buvo sumušta, o ne lūžusi, kaip moteris rašė anksčiau. Tai jai nurodė komentatoriai. Taip pat paaiškėjo, kad ji nemoka lietuvių kalbos.

  Tačiau vėliau Kalmykova pareiškė mylinti ir gerbianti Lietuvą, "kuri suteikė jai prieglobstį", atsiprašė už karantino pažeidimą ir pažadėjo sumokėti baudą. Moteris pažymėjo, kad ją papiktino policijos elgesys. Kita vertus, ji pripažino, kad bet kurioje šalyje reikia laikytis įstatymų, tačiau bet kurioje šalyje policija turi elgtis su žmogumi žmoniškai ir pagal įstatymus.

  "Todėl, jei mes pažeidėme karantiną, mums turi būti skirta bauda, ​​sutinku. Bet ne mušti be jokios priežasties, kai niekas nesipriešino, neguldyti veidais į grindis, nevesti į šalį be drabužių, štai ką noriu pasakyti. Aš neturiu priekaištų Lietuvai ir negali jų būti. Bet aš turiu pretenzijas dėl konkrečių policijos pareigūnų, kurie panaudojo jėgą prieš žmones, kai ši jėga nebuvo reikalinga", — rašė ji kitame įraše.

  Lietuvoje iki sausio 31 dienos įvestas karantinas dėl koronaviruso pandemijos.

  Dar šia tema

  Vilkaviškyje COVID-19 sergantis vaikinas nedėvėjo kaukės, bendravo ir lankėsi parduotuvėje
  Šiaulių rajone plėšimu įtariamas vyras pabėgo nuo policijos pareigūnų
  Rokiškyje pareigūnams teko ilgai gaudyti girtą "Mercedes-Benz" vairuotoją — video
  Tegai:
  policija, Lietuva

  Svarbiausios temos