18:57 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1416)

  Paaiškėjo, kad farmacijos kompanija "Moderna" padidina vakcinų nuo koronaviruso kainas beveik trečdaliu, nors pristatymo terminas išlieka tas pats

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį nusprendė papildomai nepirkti vakcinų nuo koronaviruso iš kompanijos "Moderna", nes ji pakėlė savo vakcinų kainas. Tokį sprendimą ministrų kabinetas priėmė trečiadienį.

  Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasitarime teigė, kad farmacijos kompanija "Moderna" didina kainą 33 procentais, tačiau pristatymo terminai negerėja — vakciną pristatyti žadama iki metų pabaigos. 

  "Tačiau kita naujiena yra, kad Europos Komisija suderėjo su kitu gamintoju — "Pfizer" — 200 milijonų papildomų dozių paketą, iš kurio vėl pro rata principu mes galime pasirinkti mums atitinkamą kiekį, kurį ir siūlytumėme, tą, kas Lietuvai proporcingai priklauso, pasinaudoti ta galimybe", — aiškino Dulkys.

  Taigi, Vyriausybė atsisakė papildomų 310 tūkst. vakcinų dozių nuo COVID-19 iš kompanijos "Moderna". Daugiau vakcinų bus įsigyjama iš "Pfizer-BioNTech".

  Premjerė Ingrida Šimonytė Vyriasybės pasitarime teigė, kad vakcinų teikimo Europos Sąjungos valstybės terminai vis dėlto ir toliau išliks nemažu iššūkiu.

  "Čia, aišku, iššūkiu išlieka tiekimo terminai, matyt, bet tikėkimės, kad Europos Komisija, rimtą paraišką Europos Sąjungos vardu pateikusi, gali turėti neblogą derybinę poziciją su gamintoju dėl pristatymo terminų", — kalbėjo Šimonytė.

  Lietuvoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 dieną. Pirmiausia buvo skiepyti medicinos darbuotojai, ypač tie, kurie kovoja su virusu. Nuo sausio 12 dienos prioriteto tvarka pradėti skiepyti socialinės globos įstaigų ir slaugos ligoninių pacientai bei personalas, taip pat mobiliajame patikros punkte, karščiavimo klinikoje ir kituose karštuose taškuose dirbantys medikai.

  Statistikos departamentas skelbia, kad per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyti 1 869 asmenys, iš viso paskiepyti 27 142 asmenys.

  Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1 694 nauji COVID-19 atvejai, mirė 42 žmonės. Iš viso registruoti 163 042 šios infekcinės ligos atvejai, 97 336 asmenys pasveiko, 62 425 — tebeserga. Izoliacijoje šiuo metu yra 91 014 asmenų. Mirė 2 314 žmonių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1416)

  Dar šia tema

  Lietuva gavo daugiau nei 25 000 vakcinos nuo COVID-19 dozių
  Lietuva gavo pirmą "Moderna" vakcinos nuo COVID-19 siuntą
  Mokslininkai pateikė COVID-19 prognozę artimiausiems dešimčiai metų
  Tegai:
  COVID-19, vakcina

  Svarbiausios temos