08:20 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1182)

  Premjerė pažymėjo, kad išėjimo iš karantino strategijos turi būti valdomos bei derinamos su testavimo ir vakcinavimo sprendimais

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Vyriausybė nepanaikins visų karantino ribojimų sausio 31 dieną, trečiadienį spaudos konferencijoje pareiškė premjerė Ingrida Šimonytė.

  Paklausta, ar sausio 31 dieną galima tikėtis karantino pabaigos, premjerė užsiminė, kad kai kurie ribojimai gali būti atšaukti, bet tikrai ne visi.

  "Ne visi apribojimai privalo išlikti, bet, žinoma, mes, pirmiausia, būsime sargūs dėl situacijos ir, nepaisant to, kad būna dienų, kada skaičiai atrodo gerokai geriau, būna dienų, kaip šiandien, kai jie tarsi vėl atrodo blogiau, bendra tendencija atrodo pozityvi, tik klausimas, ar pakankamai sparti", — teigė premjerė. 

  Premjerė pažymėjo, kad dabar yra du iššūkiai. Pirmas yra tas, kad šalis turi "nulipti nuo gana aukšto kalno", o antras, kad aplinkui plinta koronaviruso mutacijos, "kurios gali vėl labai greitai tą kalną užauginti".

  Kaip pavyzdį ji pateikė Airijos situaciją, kur atšaukus karantiną, teko vėl jį paskelbti, nes dėl koronaviruso mutacijos užkrato atvejų skaičius vėl pašoko į viršų.

  "Pakako karantiną atšaukti bei įsisukti mutacijai, kai teko vėl įvesti naują karantiną. Tai labiausiai norėtumėme išvengti tokių amerikietiškų kalnelių, norėtumėme, kad išėjimo strategijos būtų valdomos, derinamos su testavimo ir vakcinavimo sprendimais. Ir tikrai nebus taip, tą galiu pasakyti, kad sausio 31 dieną visi apribojimai neteks galios. Kažkokia apribojimų dalis — galbūt, bet kokie, kokiais tempais, kokiais etapais, dėl to dar turėsime tartis", — teigė ji.

  Pasak Šimonytės, kitą savaitę su sveikatos apsaugos ekspertais bus tariamasi, ar gali būti švelninamos karantino sąlygos, jei gali būti, tai kurios ir kada.

  Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1 694 nauji COVID-19 atvejai, mirė 42 žmonės. Iš viso registruoti 163 042 šios infekcinės ligos atvejai, 97 336 asmenys pasveiko, 62 425 — tebeserga. Izoliacijoje šiuo metu yra 91 014 asmenų. Mirė 2 314 žmonių.

  Griežti apribojimai Lietuvoje galioja iki sausio pabaigos.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1182)

  Dar šia tema

  Mokslininkai pateikė COVID-19 prognozę artimiausiems dešimčiai metų
  COVID-19 sugadino šventę: Lietuva Sausio 13-osios įvykių 30-metį švenčia nuotoliniu būdu

  Svarbiausios temos