07:17 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1182)

  Kilo įtarimų, kad pristatant "BioNTech" ir "Pfizer" vakciną į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas ir Respublikinę Panevėžio ligoninę buvo pažeista šalčio grandinė

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Lietuvoje dėl gabenimo metu įvykusio temperatūros režimo pažeidimo buvo laikinai sustabdytas skiepijimas vienos siuntos "BioNTech" ir "Pfizer" vakcina. Apie tai praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Trečiadienį SAM buvo informuota, kad sausio 12 dieną galimai buvo pažeista šalčio grandinė transportavimo metu, pristatant "BioNTech" ir "Pfizer" vakciną į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas ir Respublikinę Panevėžio ligoninę. 

  Minimoje siuntoje buvo 4 680 vakcinos nuo COVID-19 ligos dozių: po 2 340 vakcinos dozių Kauno ir Panevėžio regionams.

  SAM skubiai informavo koordinatorius, kad laikinai sustabdytų skiepijimą šios siuntos vakcina. 

  Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai buvo pavesta ištirti, ar gabenimo metu įvykęs temperatūrų svyravimas turėjo įtakos vakcinai.  SAM duomenis perdavė "Pfizer" atstovybei Lietuvoje, kad gamintojas pateiktų išvadą, ar nustatyti svyravimai neturėjo įtakos vakcinos kokybei.  

  Trečiadienį ministerija gavo oficialų patvirtinimą iš "Pfizer" atstovybės Lietuvoje, kad vakcinas galima naudoti. 

  "Vadovaujantis gamintojo pateiktais stabilumo tyrimų duomenimis, buvo nustatyta, kad minėtas transportavimo sąlygų temperatūrinis nuokrypis yra leistinose ribose. Aukščiau minėti produktai yra tinkami tolimesniam naudojimui", — teigia vakcinos gamintojo atstovas.

  SAM informavo skiepijimą koordinuojančius centrus, kad vakcinavimo procesą galima tęsti.

  Lietuvoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 dieną. Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyti 1 869 asmenys, iš viso paskiepyti 27 142 asmenys.

  Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1 694 nauji COVID-19 atvejai, mirė 42 žmonės. Iš viso registruoti 163 042 šios infekcinės ligos atvejai, 97 336 asmenys pasveiko, 62 425 — tebeserga. Izoliacijoje šiuo metu yra 91 014 asmenų. Mirė 2 314 žmonių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1182)

  Dar šia tema

  EK papasakojo apie ES ir "Sputnik V" vakcinos gamintojo derybas
  Prancūzijoje ištirtas šalutinis "Pfizer" ir "BioNTech" vakcinos poveikis
  "Moderna" vakcina jau pasiekė Kauną: pirmieji bus skiepijami esantys didžiausioje rizikoje
  Klaipėda žada kontroliuoti vakcinavimo nuo koronaviruso procesą
  Tegai:
  skiepijimas, Lietuva

  Svarbiausios temos