08:39 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo Vyriausybės vadovė, kalbama ne apie sienų uždarymą, o apie vairuotojų sveikatos kontrolę ir mutavusio viruso plitimo prevenciją

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Sveikatos ekspertų taryba siūlo sugriežtinti vežėjų testavimą bei kontrolę ir taip sumažinti riziką, kad Jungtinėje Karalystėje mutavęs koronavirusas nepatektų į Lietuvą, trečiadienį papasakojo premjerė Ingrida Šimonytė.

  "Yra ekspertų pasiūlymų dėl testavimo ir kontrolės sugriežtinimo, tikrai nekalbame apie sienų uždarymą ar panašius apribojimus, bet kalbame apie šitame sektoriuje dirbančių žmonių sveikatos kontrolę ir minimizavimą galimybių užkrėsti savo šeimas grįžus ar kažkur pasidalinti mutavusiu virusu", — po Vyriausybės posėdžio kalbėjo premjerė.

  Pasak jos, svarbu ieškoti sprendimų, kurie leistų sustiprinti kontrolę.

  "Labai nesinorėtų, kad po to laiko, kai turime keletą savaičių tokių ir pozityvesnių žinių, vėl pradėtume kiekvieną dieną sukti atvejų skaitliuką aukštyn dėl to, kad Lietuvoje pernelyg paplito kažkokia sparčiai plintanti atmaina", — sakė Šimonytė.

  Vėliau trečiadienį ministrė pirmininkė nuotoliniu būdu susitiko su vežėjams atstovaujančių organizacijų atstovais. 

  "Susitikimo tikslas buvo aptarti, ką galime padaryti kartu apsisaugant nuo mutavusio viruso atmainos iš Jungtinės Karalystės, kuris plinta žymiai sparčiau. Išgirdome, kokias priemones šiuo metu taiko vežėjai savo darbuotojų sveikatos kontrolei, ir sutarėme toliau tartis, jei prireiktų naujos ar griežtesnės kontrolės", — sakė premjerė.

  Susitikime taip pat dalyvavo susisiekimo bei sveikatos apsaugos ministrai, Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos "Linava", Lietuvos vežėjų sąjungos, Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso atstovai.

  Dar šia tema

  Mokslininkai pateikė COVID-19 prognozę artimiausiems dešimčiai metų
  "Brexit" pasekmės lietuviams: kaip bus apmokamos sveikatos paslaugos JK
  SAM plano dėl COVID-19 "niekas ir niekada nematė", pareiškė LVŽS frakcija Seime
  Įvesti pakeitimai atvykstantiems iš JK bei Pietų Afrikos Respublikos
  Tegai:
  Jungtinė Karalystė, Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos