17:37 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak LSDP atstovų, kai kurie suvaržymai yra absurdiški ir nepagrįstai diskriminuoja smulkiuosius prekybininkus ir paslaugų teikėjus

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Opozicinės Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos nariai kreipėsi į Vyriausybę ragindami kuo greičiau persvarstyti dalį karantino draudimų. Apie tai pranešama politinės organizacijos tinklalapyje.

  Kai kurie suvaržymai, pasak socialdemokratų atstovų, yra absurdiški ir nepagrįstai diskriminuoja smulkiuosius prekybininkus ir paslaugų teikėjus.

  "Valdžios požiūris į karantino suvaržymus turi kuo greičiau keistis. Negalima taikyti draudimo dirbti kone visiems iš eilės, išskyrus didžiuosius prekybos centrus. Tai yra absurdiška. Grožio paslaugas teikiantys specialistai, pavyzdžiui, kirpėjai, smulkieji prekybininkai ir dalis kitokių smulkių verslų gali laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir atnaujinti savo veiklą", — sako Seimo narė socialdemokratė Orinta Leiputė.

  Parlamentarės teigimu, prašymus leisti atnaujinti veiklą Vyriausybei yra pateikę asociacijos, vienijančios grožio specialistus, smulkiuosius prekybininkus, turguje prekiaujančius žmones.

  "Daugybė šiuose sektoriuose dirbančių žmonių dabar tegauna 260 eurų išmoką, o kai kurie negauna ir jos. Išgyventi iš tokių pinigų praktiškai yra neįmanoma, o daugelis juk gyvena nuo algos iki algos. Taip, daliai žmonių suteikta galimybė atidėti mokesčius, tačiau problemų, kaip išgyventi, tokia "nuolaida" neišsprendžia. Jei žmonės gali užtikrinti visus saugumo reikalavimus, jiems turi būti sudaryta galimybė dirbti", — teigia politikė.

  Seimo narys Algirdas Sysas pabrėžia, kad kone visiems iš eilės, išskyrus didžiuosius prekybos centrus, karantino metu pritaikyti apribojimai yra neadekvatūs ir neproporcingi.

  "Prekybos centrams leidžiama prekiauti ne tik būtiniausiomis prekėmis, tuo metu smulkiesiems tai daryti draudžiama. Manau, dalis smulkių verslų ne ką prasčiau nei didieji gali susitvarkyti su visais saugumo reikalavimais. Juolab matome, kad prekybos centruose kasdien koncentruojasi daugybė žmonių, o tai tik didina viruso plitimo riziką. Todėl netaiklius arba neveikiančius suvaržymus reikia kuo greičiau peržiūrėti", — sako Sysas.

  Politikas priduria, kad valstybės parama smulkiesiems ar dirbantiems savarankiškai irgi dar nėra aiški.

  Karantinas šalyje galioja iki sausio 31 dienos. Numatytas priemones planuojama peržiūrėti sausio 17 dieną

  Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1 694 nauji COVID-19 atvejai, mirė 42 žmonės. Iš viso registruoti 163 042 šios infekcinės ligos atvejai, 97 336 asmenys pasveiko, 62 425 — tebeserga. Izoliacijoje šiuo metu yra 91 014 asmenų. Mirė 2 314 žmonių.

  Dar šia tema

  Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 1694 nauji COVID-19 atvejai
  SAM plano dėl COVID-19 "niekas ir niekada nematė", pareiškė LVŽS frakcija Seime
  Kaip Lietuva paminėjo Sausio 13-osios trisdešimtmetį karantino sąlygomis
  Mokslininkai pateikė COVID-19 prognozę artimiausiems dešimčiai metų
  Tegai:
  karantinas, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), socialdemokratai

  Svarbiausios temos