14:18 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1186)

  Tokiu būdu siekiama užtikrinti, kad skiepijimas būtų vykdomas griežtai laikantis prioritetų, nustatytų teisės aktuose, ir būtų išvengta atvejų, kai paskiepijami asmenys, nepatenkantys į prioritetines grupes

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Dėl galimų prioritetinių grupių skiepijimo koronaviruso vakcina eiliškumo pažeidimų įvedami papildomi saugikliai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Nuo šiol savivaldybės administracijų direktoriai turės prižiūrėti skiepijimo procesą ir kontroliuoti nustatyto skiepijimo eiliškumo laikymosi ne tik joms pavaldžiose, bet ir kitose savivaldybėje esančiose sveikatos priežiūros įstaigose.

  Pažymėtina, kad SAM pavaldžių įstaigų veiklos priežiūrą vykdys ministerijai pavaldžios viešojo administravimo įstaigos.

  "Šalies savivaldybių administracijos turės tikrinti sveikatos priežiūros įstaigas, kurių veiklos vieta yra savivaldybėje ir privačias gydymo įstaigas, išskyrus SAM pavaldžias įstaigas, kurių priežiūrą vykdys ministerijai pavaldžios viešojo administravimo įstaigos. Bus kontroliuojama, ar į skiepijamų asmenų sąrašus gydymo įstaigos įtraukė tik teisę skiepytis turinčius asmenis, ar įtraukė visus tokius asmenis ir ar buvo paskiepyti tik teisę skiepytis turintys žmonės", — rašoma pranešime.

  Tuo tarpu savivaldybei pastebėjus galimus pažeidimus, sveikatos priežiūros įstaigoms bus taikoma administracinė atsakomybė.

  Tokiu būdu siekiama užtikrinti, kad skiepijimas būtų vykdomas griežtai laikantis prioritetų, nustatytų teisės aktuose, ir būtų išvengta atvejų, kai paskiepijami asmenys, nepatenkantys į prioritetines grupes. 

  Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau kaip 163 tūkstančiai koronaviruso atvejų, mirė 2 314 žmonių.

  Karantinas šalyje galioja iki sausio 31 dienos. Numatytus ribojimus planuojama peržiūrėti sausio 17 dieną.

  Skandalas Šilalėje

  Anksčiau Šilalėje kilo skandalas dėl to, kad "Ambulanso" vadovas ir jo šeima kartu su greitosios medicinos pagalbos darbuotojais buvo paskiepyti nuo COVID-19.

  Pasak mero pavaduotojo Tado Bartkaus, nei slaugytoja, nei kas nors kitas nekontroliavo darbuotojų, kuriuos reikėtų skiepyti, sąrašo, tačiau "tiesiog atliko paskirtą darbą", neva todėl "Ambulanso" vadovas Ričardas Ūselis ir jo šeima tyliai pasiskiepijo ne eilės tvarka.

  Gavusi institucijos paaiškinimą, ministerija jį įvertins ir pateiks svarstyti Šilalės rajono savivaldybei. Atsižvelgiant į gautą informaciją, atsakymas taip pat gali būti siunčiamas teisėsaugos institucijoms.

  Prezidentas Gitanas Nausėda paragino kovoti su nepotizmu ir korupcija skiepijant. Jis mano, kad reikia rasti tinkamą pusiausvyrą tarp decentralizuoto skiepijimo ir kontrolės mechanizmo sukūrimo.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1186)

  Dar šia tema

  Premjerė: NVSC vadovas negali įgyvendinti iškeltų užduočių
  Mokslininkai pateikė COVID-19 prognozę artimiausiems dešimčiai metų
  SAM papasakojo apie pavojų susirgti pasiskiepijus nuo COVID-19
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos