03:29 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Taip pat buvo pabrėžta, kad tai ne pirmas įmonės direktoriaus susidūrimas su pareigūnais, už panašius nusikaltimus asmuo jau teisiamas kitoje byloje

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Bankrutuojančios baldų gamybos įmonės direktorius dėl sukčiavimo pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) bei apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo turės atsakyti teisme, rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

  Atlikdami tyrimą FNTT pareigūnai nustatė, kad Šiauliuose įsikūrusios ir baldus gaminančios įmonės direktorius, siekdamas išvengti valstybei mokėtinų mokesčių, surezgė painią schemą. Į įmonės apskaitą buvo įtraukiami fiktyvūs sandoriai. Buvo nurodoma, kad neva įsigyjama gamybai reikalingų audinių, furnitūros ar kitų priedų, nors iš tiesų tokie sandoriai nevyko, o net 10 įmonių, iš kurių medžiagos neva buvo perkamos, nevykdo jokios veiklos.

  Skaičiuojama, kad taip veikdamas šiaulietis per dvejus metus valstybei nesumokėjo daugiau nei 170 tūkst. eurų mokesčių — daugiau kaip 99 tūkst. eurų PVM ir beveik 71 tūkst. eurų pelno mokesčio. Jam pareikšti kaltinimai dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo bei sukčiavimo išvengiant didelės vertės turtinės prievolės.

  Taip pat buvo pabrėžta, kad tai ne pirmas įmonės direktoriaus susidūrimas su pareigūnais, už panašius nusikaltimus asmuo jau teisiamas kitoje byloje.

  Už sukčiavimą išvengiant didelės vertės turtinės prievolės ar įgyjant didelės vertės svetimą turtą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų.

  Dar šia tema

  FNTT pareigūnai tikrins karantino režimo reikalavimų laikymąsi
  Kaune buitinės technikos pardavėjai įtariami beveik pusės milijono eurų mokesčių nuslėpimu
  Automobilių prekeiviai nuslėpė daugiau nei 145 tūkst. eurų mokesčių
  Tegai:
  mokesčių vengimas, įmonės, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos