00:56 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1137)

  Antradienį galimai buvo pažeista šalčio grandinė transportavimo metu, pristatant vakciną į du koordinuojančius centrus, todėl laikinai buvo sustabdytas skiepijimas šios siuntos vakcina

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) savo iniciatyva pradeda visos logistikos grandinės nuo vakcinų atgabenimo į Lietuvą iki jų pristatymo į vakcinavimo vietas tyrimą, rašo VVKT spaudos tarnyba.

  Trečiadienį buvo gauta informacija, kad sausio 12 dieną galimai buvo pažeista šalčio grandinė transportavimo metu, pristatant farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer" vakciną į du koordinuojančius centrus, todėl laikinai buvo sustabdytas skiepijimas šios siuntos vakcina.

  "Atsižvelgiant į pasirodžiusią informaciją apie vakcinų transportavimo problemas, Tarnyba priėmė sprendimą inicijuoti šiuo metu Lietuvos rinkai tiekiamų COVID-19 vakcinų — kompanijų "BioNT- ech" ir "Pfizer" bei "Moderna" — platinimo grandinės patikrinimus", — teigė VVKT viršininkas Gytis Andrulionis.

  Pasak Andrulionio, VVKT specialistai aiškinsis, ar yra laikomasi visų reikalavimų, kuriuos nustatė vakcinų gamintojai.

  Taip pat jis atkreipė dėmesį, kad "BioNtech" ir "Pfizer" vakcinas į gydymo įstaigas reikia pervežti itin skubiai, per tam tiktą terminą, ir laikant itin žemoje temperatūroje (nuo -60 iki -90 laipsnių šalčio).

  VVKT pažymėta, jog atitirpinus, vakciną reikia praskiesti ir vartoti nedelsiant, kad nesuirtų jos veiklioji medžiaga. Vakcinų gabenimo paslaugą teikiančios įmonės privalo turėti specialią šaldymo įrangą, o personalas — būti apmokytas.

  Planuojama patikrinti, ar tinkamos vakcinų laikymo iki skiepijimo sąlygos užtikrinamos ir vakcinavimą atliekančiose įstaigose.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1137)

  Dar šia tema

  Lietuvoje svarstoma apie griežtesnę vežėjų kontrolę dėl mutavusio koronaviruso iš JK
  Lietuvoje sugriežtinta skiepijimo nuo COVID-19 organizavimo kontrolė
  PSO pranašauja dar sunkesnius COVID-19 pandemijos metus
  Tegai:
  patikrinimas, vakcina, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos