09:31 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1159)

  Kartais į skiepijamų asmenų sąrašus įtraukti žmonės ne visada gali laiku atvykti pasiskiepyti, o jiems paruošta vakcina turi būti sunaudota per tam tikrą laiką

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Siekiant užtikrinti sklandų vakcinacijos nuo koronaviruso procesą, nuo šiol gydymo įstaigos turės sudaryti ne tik skiepijamų žmonių sąrašus, bet ir rezervinius sąrašus, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Sveikatos priežiūros įstaigos susiduria su situacijomis, kai į skiepijamų asmenų sąrašus įtraukti žmonės ne visada gali laiku atvykti pasiskiepyti, o jiems paruošta vakcina turi būti sunaudota per tam tikrą gamintojo nustatytą laiką. Nuo šiol tokiais atvejais bus skiepijami kitos prioritetinės grupės asmenys, nes delsti būtų neracionalu ir nepateisinama.

  Jeigu likusiomis praskiestomis vakcinos dozėmis per gamintojo nustatytą laiką nebūtų galimybės paskiepyti žmonių ir iš rezervinio sąrašo, gydymo įstaigoms nurodyta vadovautis racionalumo kriterijumi ir suvartoti visas praskiestas dozes paskiepijant žemiau esančios prioritetinės grupės asmenis, jau esančius skiepijimo vietoje arba galinčius skubiai į ją atvykti.

  Už skiepijimo planavimo skaidrumą ir prioritetinių grupių žmonių skiepijimą laiku bus atsakingi gydymo įstaigų vadovai, kurie tvirtins pagrindinį ir rezervinį skiepijamų asmenų sąrašus. Juose turi būti nurodomi asmens vardas, pavardė, prioritetinė grupė ir priskyrimą prioritetinei grupei pagrindžiančios aplinkybės — darbovietė, pareigos, rizikos veiksniai ir kt.

  Lietuvoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 dieną. Statistikos departamentas skelbia, kad per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyti 4 223 asmenys, iš viso paskiepyti 31 524 asmenys.

  Praėjusią parą Lietuvoje nustatytas 1 371 naujas COVID-19 atvejis, mirė 32 žmonės. Iš viso Lietuvoje registruota 164 414 šios infekcinės ligos atvejų, 97 511 asmenų pasveiko, 63 490 — tebeserga.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1159)

  Dar šia tema

  Lietuvoje sugriežtinta skiepijimo nuo COVID-19 organizavimo kontrolė
  PSO pranašauja dar sunkesnius COVID-19 pandemijos metus
  Per praėjusią parą Lietuvoje nustatytas 1371 naujas COVID-19 atvejis
  Tegai:
  gydymas, COVID-19

  Svarbiausios temos