02:53 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot politiko, jis neįžeidė visos bendruomenės, o jo replikos buvo skirtos tik iškrypėliams ir jį įžeidinėjusiems žmonėms

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Darbo partijos pirmininkas, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas atsiprašė kolegų "Renew Europe" frakcijoje dėl savo homofobiškų komentarų apie LGBT bendruomenę. Apie tai jis kalbėjo Facebook tiesioginėje transliacijoje.

  Uspaskichas frakcijai išsiuntė laišką, kurio kopiją pateikė ir kai kurioms Lietuvos žiniasklaidoms.

  Per tiesioginę transliaciją Facebook politikas teigė, kad žiniasklaida esą neteisingai interpretuoja jo žodžius ir dažnai rašo apie jį "netiesą", nors jo reputacija yra "švari".

  Uspaskichas taip pat teigė, kad jo replikos buvo skirtos tik iškrypėliams, kurie skriaudžia vaikus, o ne visai LGBT bendruomenei.

  Kitą kartą politikas pažadėjo atidžiai stebėti formuluotes, kad būtų išvengta "semantinės painiavos".

  Taip pat Uspaskichas pažymėjo, kad įžeidimai buvo skirti tik tiems žmonėms, kurie jį įžeidė dėl savo rusofobiškų pažiūrų, o ne visai LGBT bendruomenei.

  Anksčiau Viktoras Uspaskichas sukėlė nemažai nepasitenkinimo savo pareiškimais apie LGBT bendruomenę ir "struktūrizuoto" vandens pardavimu.

  Be to, Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono partijos europarlamentarai paragino iš liberalų frakcijos "Renew Europe" Europos Parlamente pašalinti Uspaskichą dėl jo homofobiškų komentarų.

  "Esame šokiruoti sužinoję apie mūsų politinės grupės Lietuvos europarlamentaro homofobiškus pareiškimus. Griežčiausiai juos smerkiame ir prašome pradėti pašalinimo procedūrą. Mes remiame LGBTI žmones Europoje", — Twitter'yje parašė grupė "Renaissance", vienijanti Makrono partijos narius ir šalininkus "Renew Europe" frakcijoje.

  Dar šia tema

  "Šventintas vanduo" ir parodomieji Kalėdiniai stebuklai: kaip Lietuva kovoja su COVID-19
  Uspaskichas sumenkino "Pfizer" vakcinos naudą
  Gamintojas paneigė sąsajas su Uspaskicho skleidžiama "antikovidinio vandens" reklama
  Tegai:
  įžedimas, LGBT, Viktoras Uspaskichas, Lietuva

  Svarbiausios temos