23:03 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kelionių agentūros privalės ne vėliau kaip per 14 dienų nuo sutarties nutraukimo dienos grąžinti visus turisto sumokėtus pinigus

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Seimas sutrumpino laiką, per kurį kelionių agentūros privalo grąžinti už keliones sumokėtus pinigus, kelionei neįvykus dėl COVID-19 pandemijos.

  Ketvirtadienį Seimas priėmė Civilinio kodekso pataisas, kuriomis nuspręsta sugrįžti prie ankstesnės pinigų grąžinimo už neįvykusias keliones tvarkos. Už teisės akto pakeitimus balsavo 119 Seimo narių, susilaikė 1 parlamentaras.

  Priimtomis pataisomis nutarta panaikinti nuostatą, leidžiančią kelionių organizatoriui ir turistui nesusitarus dėl sumokėtų pinigų už neįvykusią organizuotą turistinę kelionę kompensavimo pinigus turistui grąžinti ne vėliau kaip per 90 dienų. 

  Pasak pasiūlymo iniciatorių, Europos Komisija yra pradėjusi ES teisės pažeidimo procedūrą dėl Lietuvos priimtų teisės aktų, nes dabartinė tvarka neatitinka Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos.

  Pagal priimtus pakeitimus, vėl įsigalios bendra nuostata ir kelionių organizatorius privalės ne vėliau kaip per 14 dienų nuo organizuotos turistinės kelionės sutarties nutraukimo dienos grąžinti visus turisto arba jo vardu sumokėtus pinigus už organizuotą turistinę kelionę.

  Tais atvejais, kai organizuotos turistinės kelionės sutartis bus nutraukta iki šių pataisų įsigaliojimo dienos, o kelionių organizatorius bus negrąžinęs visų turisto arba jo vardu sumokėtų pinigų už organizuotą turistinę kelionę, 14 dienų pinigų grąžinimo terminas bus pradedamas skaičiuoti nuo 2021 metų vasario 15 dienos.

  Kelionių organizatoriams, patyrusiems sunkumų dėl COVID-19 situacijos, ir toliau palikta galimybė siūlyti turistams alternatyvą — kuponą, kurio vertė turi būti ne mažesnė už neįvykusią kelionę sumokėtą pinigų sumą.

  Dar šia tema

  PSO pranašauja dar sunkesnius COVID-19 pandemijos metus
  Per praėjusią parą Lietuvoje nustatytas 1371 naujas COVID-19 atvejis
  VVKT inicijuoja Lietuvai tiekiamų COVID-19 vakcinų platinimo grandinės patikrinimus
  ES sveikatos apsaugos ministrai ragina spartinti COVID-19 vakcinų gamybą
  Tegai:
  pinigai, COVID-19

  Svarbiausios temos