21:48 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Toks Seimo sprendimas buvo priimtas dėl sankcijų įvedimo "Belorus" sanatorijai Druskininkuose, be darbo liko apie 400 žmonių

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Seimas ketvirtadienio posėdyje nusprendė, kad subsidijos už prastovas Lietuvos įmonėms, kurioms pritaikytos Europos Sąjungos sankcijos, nebus mokamos. 

  Už tokias Užimtumo įstatymo pataisas balsavo 76 Seimo nariai, prieš buvo šeši, 21 parlamentaras susilaikė.

  Toks Seimo sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į sankcijų įvedimą "Belorus" sanatorijai Druskininkuose.

  Be to, Seimas uždraudė kitais būdais remti įmones, kurioms bus pritaikytos sankcijos. Jos negaus įdarbinimo paramos, lėšų darbo vietoms steigti ar įdarbinimui pagal pameistrystės sutartį.

  Netrukus Seimas planuoja priimti kitą įstatymą, kuris numatytų tikslines išmokas darbą sanatorijoje paliekantiems darbuotojams.

  Situacija su "Belorus" sanatorija

  Anksčiau "Belorus" sanatorijos sąskaitos buvo įšaldytos ES įvedus sankcijas Baltarusijos prezidento administracijoje veikiančiai Vyriausiajai ūkio valdybai.

  Sanatorijoje Druskininkuose dirba beveik 400 žmonių, 350 yra Lietuvos piliečiai. Kasmet čia gydosi daugiau nei 13 tūkstančių žmonių. 

  Savo ruožtu Baltarusijos užsienio reikalų ministerija situaciją pavadino "aukščiausio lygio veidmainystės pavyzdžiu" ir pažymėjo, kad ne tik Baltarusijos piliečiams Lietuvoje taikomos sankcijos, bet ir daroma žala Lietuvos ekonomikai bei pačių lietuvių interesams.

  "Belorus" atvejis yra pirmasis Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įstaigai pritaikomos tarptautinės sankcijos.

  Dar šia tema

  Druskininkų savivaldybė prašo išnagrinėti situaciją su "Belorus" sanatorija
  Lietuva pripažino, kad "greitas sprendimas" dėl "Belorus" sanatorijos neįmanomas

  Svarbiausios temos