22:43 2021 Kovo 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1451)

  Specialistės teigimu, rizika užsikrėsti koronavirusu po pirmosios vakcinos dozės sumažėja iki 20 procentų po 12 dienų

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė prof. Ligita Jančorienė paaiškino, kaip gydytojai, gavę pirmąją COVID-19 vakcinos dozę, galėjo užsikrėsti koronavirusu. Jos kreipimasis buvo paskelbtas Santaros klinikos "YouTube-kanale".

  Specialistė priminė, kad rizika susirgti sumažėja praėjus 12 dienų po pirmosios vakcinacijos. Tuo pačiu atsparumą virusui, kurį gamintojai žadėjo iki 95 proc., galima pasiekti tik praėjus septynioms dienoms po antrosios vakcinos dozės.

  "Reikėtų sakyti, kad tai nėra susiję su vakcina, galbūt tie žmonės jau skiepijant buvo turintys virusą. Žiūrint į vakcinos registracinius tyrimus, ten labai aiškiai parašyta, kad po pirmos vakcinos dozės, tik po 12 dienų rizika susirgti sumažėja iki 20 procentų", — sakė ji.

  Jančorienė pastebėjo, kad 80 procentų tiriamąja vakcina paskiepytų žmonių jau rizikos užsikrėsti nebeliko. Bet didelis efektyvumas pasiekiamas tik po antros dozės. Specialistė pridūrė, kad pakartotina vakcina suleidžiama po trijų savaičių ir rizika užsikrėsti, praėjus dar 7 dienoms, lieka tik 5 procentai.

  Ji teigė, kad po pirmojo skiepo nebūtinai sirgs sunkia ligos forma, gal sirgs besimptome forma. Jančorienė pridūrė, kad profilaktinės patikros tęsėsi ir užsikrėtusieji buvo nustatyti.

  Pasak Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovės, nuspręsta, kad koronavirusu susirgusiems asmenims, kurie jau gavo pirmąjį skiepą, bus atliekamas antikūnų tyrimas. Remiantis šiais duomenimis, bus priimtas sprendimas dėl antrosios dozės.

  Gydymo įstaigos duomenimis, jau paskiepyta 4,5 tūkst. darbuotojų.

  Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje buvo nustatyta daugiau nei 165 tūkst. COVID-19 atvejų, o pasveiko per 100 tūkst. žmonių.

  Vakcinacija pradėta dar gruodžio pabaigoje. Pirma pradėta skiepyti medicinos darbuotojus. Šalyje nuo koronaviruso jau paskiepyta daugiau nei 38 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1451)

  Dar šia tema

  PSO įvertino vakcinų nuo COVID-19 veiksmingumą naujoms padermėms
  Rusijoje svarstoma galimybė sukurti vienkomponentę COVID-19 vakciną
  Lietuvoje nustatyti 1 149 nauji COVID-19 atvejai, mirė 26 žmonės
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, gydytojai, Lietuva

  Svarbiausios temos