02:35 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vartotojai keičia pirkimo įpročius — jie perka rečiau (dėl savo saugumo arba dėl vyriausybinių reikalavimų), todėl vieno apsipirkimo metu išleidžia daugiau pinigų

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Vartotojai turi pakankamai pinigų, negalėjo leisti jų kelionėms, viešajam maitinimui, atsisakė didelių pirkinių, "lenkiški" pinigai (tai kas buvo išleidžiama Lenkijoje ir kitose užsienio šalyse) liko šalyje. Tie pinigai yra ir bent jau 2021 metų pradžioje bus skiriami vietos žaidėjams. Apie tai pranešė "Pricer.lt".

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Tačiau atskiriems rinkos žaidėjams lengva nebus dėl kelių priežasčių. Vartotojai keičia pirkimo įpročius — jie perka rečiau (dėl savo saugumo arba dėl vyriausybinių reikalavimų), todėl vieno apsipirkimo metu išleidžia daugiau pinigų. Beje tarp karantininiu periodu šis įproti išliko pas nemažą kiekį pirkėjų, o antrasis karantinas jį įtvirtins, taigi su tokiu elgsenos įpročiu šalies gyventojai įžengs į 2021 metus.

  Kitas šalia einantis įprotis — tai apsipirkimo vietų sumažinimas — dėl tos pačios pandemijos ir saugumo poreikio.

  "Visi šitie pokyčiai spaus antrinio pasirinkimo, blogai savo asortimentą ir jo komunikaciją valdančius tinklus. Mūsiškiai nesigiria apie tai, kaip jiems sekasi, bet pasižiūrėjus į Lenkiją — matome, kad didžiausią dalį rinkos augimo pasiima žemų kainų parduotuvės — diskaunteriai. Mes kol kas Lietuvoje iš žemų kainų parduotuvių turime tik LIDL ir jų pasiūlymas, bei komunikacija yra labiausiai tinkama aukščiau įvardintam COVIDiniam ir postCOVIDiniam pirkėjui. Todėl 2021 metais LIDL sėkmingai didinsis rinkos dalį", — rašoma pranešime.

  Atsižvelgiant į tai, kad kaimyninėje Lenkijoje žemų kainų parduotuvės užima daugiau nei 30 procentų — tai šitai prekybos formai matomos labai geros perspektyvos.

  Tuo tarpu kiti rinkos žaidėjai kol kas neturi sisteminių "priešnuodžių" susidariusiai situacijai ir nežino kaip veikti susidariusioje situacijoje. Todėl jų rinkos dalys 2021 metais stagnuos arba kris.

  Dar šia tema

  Darbas iš namų: kaip tai paveikia ir kaip prie jo prisitaikyti
  "Swedbank": testas parodė aukštą gyventojų finansinį intelektą
  Atskleista, į ką pritrūkę pinigų lietuviai kreipiasi pirmiausiai
  Tegai:
  pirkimas, karantinas

  Svarbiausios temos