16:02 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1491)

  Gegužę Seimas priėmė pataisas, pagal kurias lėšų grąžinimo laikotarpis buvo pratęstas iki 90 dienų. Ši nuostata prieštaravo ES teisei

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Paskutiniame rudens sesijos posėdyje Lietuvos Seimas pritarė pataisoms, numatančioms pinigų grąžinimą turistams už atšauktas keliones per 14 dienų. Tai ketvirtadienį pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  Iniciatyvos bendraautoris Andrius Kupčinskas džiaugėsi, kad buvo rastas kompromisas. Jo nuomone, tokios pataisos leis ne tik turizmo sektoriui įveikti pandemiją, bet ir apsaugoti vartotojus.

  "Turizmo situacija dėl pandemijos yra viena sudėtingiausių, todėl, tikimės, naujoji Vyriausybė ieškos ir kitų pagalbos priemonių, kad sektorius nenugarmėtų ir atsigautų. Kartu Valstybė turėtų skubiau atsiskaityti už susigrąžintus savo piliečius iš svetur, paskelbus karantiną, nes dar likę nesugrąžintų repatriacijų už beveik 1mln. eurų. Raginčiau Vyriausybę į tai atkreipti dėmesį", — sakė jis.

  Prieš pandemiją pinigai už atšauktas keliones turistams turėjo būti grąžinti per 14 dienų, tačiau gegužę Seimas priėmė Civilinio kodekso pataisą, pratęsiančią laikotarpį iki 90 dienų. 90 dienų laikotarpis prieštaravo Europos Sąjungos direktyvai, o nepakeitus šios nuostatos ES gali būti skiriamos baudos.

  Naujas pakeitimas ne tik užtikrina, kad žmonės atgautų pinigus už nepavykusias keliones, bet ir suteikia kelionių kompanijoms laiko kreiptis dėl lengvatinių paskolų ar subsidijų.

  Pakeitimai įsigalios vasario 15 dieną.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1491)
  Tegai:
  koronavirusas, turizmas, Lietuva

  Svarbiausios temos