02:23 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1424)

  Specialistas mano, kad ir dabar šaliai nereikia visų šiuo metu egzistuojančių apribojimų

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS prevencijos centro (ULAC) vadovas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas nepritarė viešoje erdvėje sklindantiems siūlymams laikyti karantiną iki balandžio. Apie tai jis papasakojo savo Facebook paskyroje.

  Profesorius pateikė keletą argumentų, pagrindžiančių jo žodžius. Jo nuomone, ribojimams tarp savivaldybių nėra realaus pagrindo jau dabar.

  Čaplinskas mano, kad būtina kuo greičiau atnaujinti darželių ir pradinių mokyklų veiklą, o darbuotojams taikyti nuolatinį profilaktinį personalo testavimą ir tik nustačius teigiamą atvejį spręsti dėl grupės, o ne viso darželio, laikino karantinavimo.

  Smulkusis verslas turėtų dirbti, nes nebėra priežasčių riboti jų veiklos, sakė specialistas. Pasak jo, turėtų būti atidarytos tos įmonės, kurios gali užtikrinti būtinų saugumo reikalavimų laikymąsi.

  "Ateitis yra "nauja realybė", prie kurios prisitaikyti reikia naujų įrankių, todėl nedelsiant būtina parengti ir pradėti įgyvendinti valstybės finansuojamą profilaktinio testavimo programą. Tokia programa visose šalyse bus pagrindinis koronaviruso infekcijos valdymo įrankis, net ir vykdant skiepijimus (o ne karantinas)", — rašė jis.

  Taip pat profesorius mano, kad visuomenei trūksta realios situacijos ekspertinio vertinimo komunikacijos. Jo nuomone, būtų galima pradėti rengti periodines nacionalines rizikos vertinimo ataskaitas ir viešai jas skelbti gyventojams, o ne tik skaičius, lenteles ir grafikus be specialistų išvadų ir rekomendacijų.

  Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau nei 167 tūkst. COVID-19 atvejų, mirė daugiau kaip 2,4 tūkst. žmonių. Šalyje nuo koronaviruso jau paskiepyta daugiau nei 46 tūkst. žmonių.

  Karantinas šalyje įvestas iki sausio 31 dienos. Tačiau ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad nereikia tikėtis, jog karantino režimas tuo pasibaigs. Tačiau vis tiek gali būti, kad bus atšaukti dauguma apribojimų.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje

   

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1424)

  Dar šia tema

  Lietuvoje turistams už atšauktas keliones pinigai bus grąžinami per 14 dienų
  Nustatyti persirgto besimptomio koronaviruso požymiai
  Neurologė perspėjo apie menkai suprantamas koronaviruso komplikacijas
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Saulius Čaplinskas

  Svarbiausios temos