14:34 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1465)

  Pasak eksperto, liūdniausia žinia vakcinacijos plane ta, kad švietimo sektorių planuojama skiepyti tik antrajame ketvirtyje

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Mokslininkas, prezidento suburtos Sveikatos ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius teigė, kad vakcinacijos plane Sveikatos apsaugos ministerijai trūksta pagrindinių rodiklių. Apie tai jis rašė Facebook paskyroje.

  "SAM paskelbė vakcinacijos planą . Taip pat pridėjo nemažai informacijos. Gaila tik, kad prie plano trūksta skaičių. Esminiai rodiklių kurių pasigedau tai kiek vakcinos yra pristatyta, planuojama pristatyti, kokie yra planuojami vakcinacijos pajėgumai, na ir prioritetinių grupių skaičių", — rašė ekspertas.

  Zemlys-Balevičius pažymėjo, kad žmonių kiekį prioritetinėse grupėse, pavyzdžiui, kurie priklauso vyresnių nei 65 metų amžiaus grupei, galima rasti Lietuvos statistikoje — jų tik 555 tūkst. žmonių. Skiepijimo greitį, pasak eksperto, galima išsiaiškinti iš viešų duomenų — šią savaitę paskiepyta apie 23 tūkst. žmonių.

  "Kadangi reikia dviejų dozių tai 65+ amžiaus grupei reikės ~1.1 mln dozių ir su dabartiniais skiepijimo pajėgumais tai užtruks ~48 savaites. Ketvirtyje būna 13 savaičių, tai toks elementarus paskaičiavimas parodo kad skiepijimo pajėgumai turi būti padidinti 4 kartus. Aišku klausimas yra ar tiek bus vakcinų, bet deja kiek jos pristatyta arba planuojama pristatyti viešai neskelbiama", — pažymėjo ekspertas.

  Pasak Zemlio-Balevičiaus, liūdniausia žinia vakcinacijos plane ta, kad švietimo sektorių planuojama skiepyti tik antrajame ketvirtyje.

  "Kadangi normalaus profilaktinio testavimo plano dar neturime, tai reiškia, kad švietimo sektorių galėsime atlaisvinti tik II ketvirtyje, arba dar vėliau, nes iš paprastų skaičiavimų matosi, kad pirmų prioretinių grupių skiepyjimas užtruks kur kas ilgiau, jeigu vakcinacijos greitis nesikeis", — paaiškino mokslininkas.

  Pasak eksperto, be testavimo švietimo sektorius bus atidarytas tik kai epidemija grįš į vasaros lygį, kas irgi greičiausiai bus negreitai.

  Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje užregistruota daugiau nei 167 tūkst. COVID-19 atvejų, mirė per 2,4 tūkstančio žmonių.

  Šalyje nuo koronaviruso jau paskiepyta daugiau nei 46 tūkst. žmonių.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1465)

  Dar šia tema

  Profesorius papasakojo apie COVID-19 mutacijų pobūdį
  Europoje paskelbė "Sputnik V" gebėjimą sustabdyti pandemiją
  Neurologė perspėjo apie menkai suprantamas koronaviruso komplikacijas
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos