16:47 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešama, kad įvykis neturėjo įtakos personalui ir aplinkai, apie incidentą buvo informuota VATESI

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Ignalinos atominėje elektrinėje sekmadienio naktį įvyko incidentas Kietųjų radioaktyviųjų atliekų saugojimo komplekse, praneša spaudos tarnyba.

  Pranešama, kad sausio 17-osios naktį atsijungė elektros maitinimas Kietųjų radioaktyviųjų atliekų saugojimo komplekse (B3/4). Tuo metu darbai komplekse nevyko. 

  Šiuo metu elektros maitinimas komplekse atstatytas. Įvykio priežastys aiškinamos.

  Ignalinos AE administracija pažymi, kad šis įvykis neturėjo įtakos personalui ir aplinkai. Radiacinis fonas nepasikeitė, branduolinei saugai įtakos nėra.

  Pagal tarptautinę branduolinių ir radiologinių įvykių skalę INES šis įvykis buvo įvertintas 0/žemiau skalės. Apie įvykį buvo informuota VATESI.

  Šiuo metu darbas toliau vyksta įprastu režimu.

  Ignalinos AE demontavimas

  Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta 2009 metais Europos Sąjungos reikalavimu. Tada prasidėjo jos eksploatacijos nutraukimo darbai.

  Daugelis ekspertų pažymėjo, kad elektrinės uždarymas paskatino staigų elektros energijos kainų šuolį respublikos gyventojams, taip pat pakenkė Lietuvos ekonomikos konkurencingumui.

  Išmontavimo darbus planuojama baigti 2038 metais.

  IAE eksploatavimo nutraukimą lydi korupcijos skandalai. Pastaraisiais metais Ignalinoje pasikeitė keli direktoriai, vienas iš jų yra susijęs su neteisėtu elektrinės turto pardavimu.

  Dar šia tema

  Ekspertas papasakojo, kada galima tikėtis BelAE pramoninės eksploatacijos pradžios
  Ignalinos AE išmontuota daugiau nei 7 tūkst tonų įrangos ir betono
  Lietuvos operatorius baigė vieną iš pasitraukimo iš BRELL projekto etapų
  Tegai:
  Ignalinos AE

  Svarbiausios temos