20:40 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vidutinė savaitės kaina pasiekė 60 Eur/MWh, paskutinį kartą toks kainos vidurkis buvo fiksuotas 2019 metų vasarį

  VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Savaitės vidutinė didmeninė elektros rinkos kaina Lietuvoje pasiekė lygį, nematytą nuo 2019 metų pradžios, praneša "Litgrid".

  Sausio 11–17 dienomis vidutinė elektros energijos savaitės kaina Lietuvoje augo trečią savaitę iš eilės iki 60,0 Eur/MWh. Palyginti su praėjusia savaite, kaina buvo 12 proc. aukštesnė. 

  Tokia pati vidutinė savaitės kaina buvo ir Švedijos pietinėje dalyje. Kainų augimas buvo ir Latvijoje ir Estijoje, kur vidutinė savaitės kaina siekė 59,9 Eur/MWh.

  Prekybos centras
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Kaip pasakoja Liutauras Varanavičius, "Litgrid" Strategijos departamento direktorius, besitęsiant žiemiškiems orams Suomijoje momentinis elektros suvartojimas pasiekė rekordinį per paskutinius penkerius metus 15,1 GW lygį. Lietuvos importas iš Švedijos per "NordBalt" jungtį išaugo daugiau nei du kartus nuo 38 GWh iki 87 GWh. 

  Savaitės pradžioje gausiai gaminant vėjo elektrinėms elektros vidutinės dienos kainos Lietuvoje laikėsi žemiau 50 Eur/MWh ribos, tačiau pradėjus mažėti vėjo gamybai, penktadienį Lietuvoje vidutinė dienos kaina pasiekė net 78 Eur/MWh. Tokia pati kaina buvo Baltijos šalyse ir Suomijoje. 

  Pakas "Litgrid" atstovo, atėjus savaitgaliui vėjo gamyba išliko itin maža. Visos Lietuvoje esančios vėjo elektrinės piko metu gamino mažiau nei vieną megavatą elektros energijos, kas sudarė mažiau nei 0,05 proc. Lietuvos suvartojimo. Tuo tarpu savaitės pradžioje tų pačių vėjo elektrinių suminė gamyba siekė daugiau kaip 400 MW, arba 35 proc. šalies suvartojimo. 

  Vidutinė savaitės kaina pasiekė 60 Eur/MWh. Pasak Varanavičiaus, paskutinė savaitė, kai buvo fiksuotas toks vidurkis, buvo 2019 metų vasarį.

  "Dėl didelio suvartojimo ir šaltų orų, situacija išlieka įtempta ne tik kainų, bet ir sistemos patikimumo prasme, kai dėl įvykusių audrų vykdomi neplanuoti oro linijų remontai ar avarijos pakoreguoja elektrinių planus ir situacijai suvaldyti naudojami rezerviniai pajėgumai", — komentavo Varanavičius.

  Elektros suvartojimas Lietuvoje praėjusią savaitę augo 8 proc. ir siekė 265 GWh. Elektros gamyba Lietuvoje augo 5 proc., o vietos elektrinės užtikrino 31 proc. šalies elektros energijos suvartojimo. Bendrai Lietuvoje per savaitę buvo pagamintos 83 GWh elektros energijos. 69 procentai Lietuvos elektros energijos poreikio buvo importuota. 18 proc. elektros importo į šalį pateko iš trečiųjų šalių, 38 proc. — iš Skandinavijos per "NordBalt" jungtį, 36 proc. buvo importuota per sieną su Latvija ir 8 proc. per "LitPol Link" jungtį su Lenkija.

  Bendras elektros srautas iš Lietuvos sumažėjo 21 proc. 

  Dar šia tema

  Ekspertas: vėjo jėgainės Lietuvai atsieis brangiau nei energija iš BelAE
  Įvardyta sąlyga, dėl kurios BelAE energija tikrai nepasieks Lietuvos
  Tegai:
  elektra, kaina

  Svarbiausios temos