20:13 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vilnietis, žinodamas, jog serga COVID-19 virusu, lankėsi prekybos centre be apsaugos priemonių

  VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Vilniaus apylinkės prokuratūra kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, prašydama koronavirusu sergantį ir saviizoliacijos nesilaikiusį vilnietį pripažinti kaltu dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, praneša Generalinė prokuratūra.

  Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas sausio 14 dieną, gavus informacijos, kad vyras, manoma, žinodamas, jog serga COVID-19 virusu ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų įspėtas apie privalomą saviizoliaciją, lankėsi viename prekybos centre Vilniuje. 41-erių sostinės gyventojas taip pat, įtariama, nesilaikė įpareigojimo karantino metu viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

  Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

  Tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

  Dar šia tema

  Lenktynės saviizoliacijos metu nepilnamečiams baigėsi griovyje — video
  Vilniuje per savaitę nustatyti šeši saviizoliacijos pažeidimai
  Privalomos saviizoliacijos nesilaikiusiam vyrui skirtas areštas
  Tegai:
  saviizoliacija, kalėjimas, Vilnius

  Svarbiausios temos